Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.11.07. 19:11

Seminārs „Kā palīdzēt bērnam būt veiksmīgam mācībās”

Katrs cilvēks šajā pasaulē ir individualitāte un unikalitāte. Tādi ir arī bērni. Pirmajā klasītē viņi ir kā raibi, kustīgi taureņi, kuri sākumā vēl tramīgi skatās apkārt, bet jau pēc laika ir iejutušies un skola kļūst par katra skolēna ikdienu.

Lielas rūpes ir pirmklasnieku vecākiem. Skolēns ir uzsācis skolas gaitas, ir mainījusies bērna dienas kārtība, nākuši klāt jauni pienākumi, piemēram, mājas darbi, dažas stundas tiek mācītas 2 valodās utt. Šis ritms rada stresu un trauksmainību ne vien pašam bērnam, bet arī viņa vecākiem. Lai skolas gaitu sākums sagādātu prieku gan vieniem, gan otriem, 5. novembrī mūsu skolā viesojās Izglītības pārvaldes psiholoģe L. Vingre un bilingvālās izglītības metodiķe S. Mickeviča. Semināra nosaukums bija „Kā palīdzēt bērnam būt veiksmīgam mācībās”.

Seminārā vecāki guva praktiskus ieteikumus, piemēram, kā palīdzēt savam bērnam sagatavot mājas darbus, kur un kādu atbalstu vecāki var gūt, lai bērnam atvieglotu bilingvālo priekšmetu uztveri, kā runāt un darboties ar bērnu, lai viņš justos pozitīvi un izrādītu vēlmi apmeklēt skolu. Tā kā skolēnu vecāku ritms šodien ir dinamisks, seminārs visiem klātesošajiem lika uz brīdi apstāties un aizdomāties par to, ka ģimene tomēr ir lielākais bērna balsts. Ja skolas pirmajos gados vecāku aizņemtība neļauj bērnam veltīt pietiekoši daudz laika un uzmanības, tad kaut kad var izrādīties par vēlu.

Liels paldies mūsu ciemiņiem! Laiki mainās, bērni arī. Dažkārt, lai tiktu galā ar mūsdienu skolēnu, arī vecākiem ir jāizglītojas. Ceram, ka šai seminārā vecāki guva sev vērtīgas atziņas.

Informāciju apkopoja bilingv. izglītības koord. S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs