Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.02.04. 12:02

Seminārs medicīnas nozarē

Lai iepazīstinātu skolēnus ar medicīnas nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām, Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, LU P.Stradiņa medicīnas koledžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Krāslavas novada izglītības pārvaldi 15. janvārī organizēja semināru “Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē”.

Arī mūsu skolas 12. klases skolnieces piedalījās seminārā.

Semināra laikā RSU 3.studiju gada studenti aizraujoši pastāstīja par studijām universitātē, par pieredzes gūšanas iespējām studiju laikā, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Tāpat informēja par to, kādā veidā studenti no sausās medicīnas teorijas nonāk līdz reālajai praksei un operācijām. Šis process norit četros posmos: pirmajā studentiem tiek pasniegta teorija; otrajā notiek pirms klīniskā simulācija, izmantojot mulāžas, lelles, planšetdatorus; trešajā posmā simulācija notiek uz dzīvajiem audiem, un tikai tad, ceturtajā posmā, notiek studijas reālā klīniskā vidē.

No RSU pārstāvju prezentācijām uzzinājām par to, ka RSU ir 9 fakultātēs, 68 studiju programmas, no tām 11 programmas angļu valodā. Pie tam ir ap 900 budžeta vietām. Un šogad komunikācijas fakultātē tiks atvērta pavisam jauna programma “medicīnas žurnālists”.

LU P.Stradiņa medicīnas koledžas pārstāvji informēja, ka studijas tiek realizētas divos studiju virzienos – Veselības aprūpe un Sociālā labklājība –, kuros ir akreditētas 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības deviņas studiju programmas: “Māszinības”, “Ārstniecība“, “Estētiskā kosmetoloģija“, “Ārstnieciskā masāža“, “Biomedicīnas laborants“, “Radiologa asistents“, “Podoloģija“, “Sociālā aprūpe“, “Sociālā rehabilitācija“. Pateicoties paraugdemonstrējumiem no LU P.Stradiņa medicīnas koledžas, skolēni varēja iejusties cilvēku ar redzes vai pārvietošanās traucējumiem lomā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji savā stāstā uzsvēra komandas darba nozīmīgumu un saliedētas komandas priekšrocības. Viņu uzstāšanās beidzās ar paraugdemonstrējumiem, izmantojot medicīnas aprīkojumu, ko var atrast Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnās.

Pateicoties tāda veida semināriem, skolēni nopietnāk skatās uz savas nākotnes karjeras izvēles jautājumu risināšanu.

Informāciju apkopoja A.Ivanova

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.02.04. 12:02

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs