Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2013.10.12. 16:10

Siguldu rudens ietērpis dzeltenās lapās

 

Saka jau, ka uz Siguldu jādodas rudenī, jo tad daba tūristiem parāda sevi viskrāšņāk.


11. oktobrī mūsu skolas latviešu valodas skolotājas Ilona Bohāne, Santa Lukaševiča, kā arī citu Daugavpils skolu skolotājas apmeklēja Siguldu.
Galvenais brauciena mērķis, pirmkārt, bija paviesoties Siguldas Valsts ģimnāzijā. Šogad skolai aprit 95 gadi. Skolā mācās 461 skolēns un strādā 50 skolotāji.
Pati skolas ēka ir tipveida projekts un šādas skolas atradīsim arī Latgalē. Siguldā vienā ēkā patiesībā atrodas 2 skolas, un Siguldas Valsts ģimnāzija ir viena no tām.
Ja runā par vidusskolas posmu, tad skolā būtiska uzmanība tiek pievērsta skolēnu iepazīstināšanai ar pētnieciskā darba metodiku, un skolēniem ir arī jāraksta zinātniski pētnieciskais darbs. Skolēni bez angļu valodas labprāt mācās arī franču valodu. Savukārt latviešu valodā fakultatīva nodarbībās vidusskolēni cītīgi apgūst interpunkcijas jautājumus.
Tā kā šai dienā rudens lietus Siguldai bija paskrējis garām, bet saules stari ik pa laikam spraucās ārā no mākoņiem, tad nolēmām pēcpusdienu izmantot pastaigai pa Turaidu.  Pilsētas apkārtne ietilpst Gaujas nacionālajā parkā, un Turaidas pils ir tūristu iecienīts apskates objekts – īpaši rudenī.
Brauciens, mūsuprāt, izdevās. Guvām pozitīvas emocijas, tā bija iespēja satikt arī pazīstamus darba kolēģus un iepazīt mācību vidi cita novada skolā.

Informāciju apkopoja latv. val. S. Lukaševiča

 

Lapa aktualizēta Sestdiena, 2013.10.12. 16:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs