Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.02.21. 21:02

Skaļās lasīšanas sacensība

22. februārī Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasītveicināšanas kampaņas “Skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls.

Pasākumā bija sapulcējušies  5.-6. klašu skolēni, kuri cīnījās par Daugavpils pilsētas skaļās lasīšanas čempiona titulu. Reģionālā fināla uzvarētājs turpinās sacensību Valsts finālā, kas norisināsies 18. maijā Rīgā.

Skaļās lasīšanas ideja aizgūta no Nīderlandes, kur šāda sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, ik reizi iesaistot ap miljons bērnu. Līdzīga veida konkursi tiek rīkoti arī citās pasaules valstīs. Skaļās lasīšanas sacensības dalībnieki izvēlas sev tīkamu grāmatu lasīšanai un sagatavo līdz trīs minūšu garu uzstāšanos. Lai grāmatas fragmenta lasījums būtu saprotams, konkursants vispirms klātesošajiem sniedz īsu sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras sāks lasīt. Skolēnu uzstāšanos vērtē kompetenta žūrija, pievēršot uzmanību tādiem kritērijiem kā skaidra dikcija un atbilstošs uzsvaru lietojums, prasme lietot savu balsi, kā arī spēja veidot kontaktu ar auditoriju un ieinteresēt ar savu lasījumu.

Latvijā Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība, kurā piedalās 5. un 6. klašu skolēni, notiek jau otro gadu. Tās mērķis ir veicināt bērnu interesi par grāmatām un lasīšanu, sekmēt lasītprieku un iesaistīt bērnus kopīgās lasīšanas aktivitātēs.

Daugavpilī šajā mācību gadā Skaļās lasīšanas sacensībā iesaistījušās 14 skolas, kas ir par trim vairāk nekā pērn. No mūsu skolas šajā pasākumā piedalījās 6.a klases skolēns Artjoms Tamanis. Auditorijas priekšā viņš lasīja latviešu tautas pasaku „Visi kungi ir muļķi!” Pasaku Artjoms izlasīja skaļi, izteiksmīgi, ar humora izjūtu un saņēma skaļus aplausus!

Par Daugavpils pilsētas Skaļās lasīšanas čempioni kļuva Vienības pamatskolas skolniece, kura turpinās sacensību Valsts finālā. Pārējie dalībnieki saņēma pateicības rakstus, suvenīrus, saldas balvas, bet galvenais – jauku noskaņojumu no brīnišķīgā pasākuma!  

Informāciju sagatavoja M.Paļčevska.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs