Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2014.09.02. 13:09

Skolēni ne tikai atpūšas

 

Šajā vasarā 30 mūsu skolas skolēni 2 nedēļas pavadīja lietderīgi – darbojās skolas labā un pelnīja sev algu. 15 skolēni skolā strādāja jūnijā, 15 – augustā.

Šajā laika posmā tika padarīti daudzi darbi. Vajadzēja sakārtot skolu gan mācību gada beigās, gan arī jaunajam mācību gadam. Vissvarīgākais darbs bija klašu, koridoru, garderobju un palīgtelpu sakārtošana. Skolēnu galvenais darba instruments bija birste un lupata.
Ko saka paši skolēni par savu darbu?
„No visiem darbiem visgrūtākais bija puķu dobju un mauriņa ravēšana. Lai iesētu zāli, nezāles ir jāizrauj ar visām saknēm. Un saulīte tā cepina. Arī klasesbiedri ar velosipēdiem vizinās garām.” (Sergejs R.)
„Visatbildīgākais uzdevums bija izskaidrot jaunos noteikumus iziešanai uz stadiona. Turpmāk stadions vairs nebūs vieta, kuru katrs var šķērsot, lai ātrāk nokļūtu galamērķī. Pa stadionu nedrīkst vizināties ar velosipēdiem un vest pastaigā suņus.” (Saša P.)
„Jau otro gadu mēs palīdzam sakārtot mājturības kabinetu. Mums ļoti patīk strādāt kopā ar mājturības skolotāju.” (Ilona P.)
„Mēs ar birstēm berzām kāpnes un foajē. Ceram, ka visi pamanīs, cik tās tagad tīras. Tas bija smags darbs, brīžiem pat birstes neizturēja un lūza, bet uz rokām parādījās tulznas.” (Ņikita B.)
„Mēs tīrījām durvis, sienas, solus, kasījām nost pie soliem, krēsliem un skolas grīdas pielipināto košļājamo gumiju. Ja tie, kas to visu dara, pastrādātu tā, kā mēs, tad noteiktu vairs neatļautos tā darīt.” (Paša Š.)
„Mēs daudz ko iemācījāmies. Esam kļuvuši atbildīgāki, saprotam, ko nozīmē fiziski strādāt un cik smagi ir pelnīt naudu. Bija grūti, bet mēs tikām galā. Un tas bija tā vērts, jo mēs taču saņēmām algu!” (Ira B.)
Nobeigumā gribas pateikt lielu paldies ne tikai skolēniem par atbalstu tehniskajiem darbiniekiem skolas sakārtošanā, bet arī vecākiem, kuri ir pieradinājuši savus bērnus pie darba. Visi strādāja labi, godprātīgi un centīgi. Lai arī jaunajā mācību gadā šīs rakstura īpašības visiem palīdz sasniegt labus rezultātus mācībās!

Informāciju sagatavoja soc.ped. E.Pirogova

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2014.09.02. 13:09

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs