Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2017.05.18. 21:05

Skolēnu apmaiņa starp Latvijas un Vācijas skolām

Maija sākumā skolēnu apmaiņas programmas ietvaros notika 30 skolēnu tikšanās  "Tradīcija atbilst mūsdienīgumam" – mūzikas, deju projekts ar galveno tēmu – vēsture un pasakas.

Sadarbojoties ar PIKC “Daugavpils tehnikums”, Daugavpils 15.vidusskola jau vairāk kā 10 gadu garumā attīsta skolas partnerību ar Reālskolu Šteinfurtē, Vācijā. Skolēni vairākkārt piedalījās dažādos apmaiņas projektos vācu valodas skolotāju Elviras Pirogovas (15.vsk.), Jeļenas Sardiko, Ļubovas Raiheles (PIKC “Daugavpils tehnikums”) vadībā. Jau trešo reizi  vācu Šteinfurtes Reālskolas skolēnu apmaiņu vada angļu valodas skolotājs Christian Seidel, bet pirmo reizi vadīja mūzikas skolotāja Wiebke Brandenberg. Ilgtermiņā skolu partnerību atbalsta Vācija, veicot savstarpējo skolēnu apmaiņu.

Tikšanās laikā notika triju partnerskolu dalībnieku iepazīšanās, kā arī iepazīšanās ar uzņemšanas skolām, kuras  pārsteidza viesus ar savu ļoti augsto tehnisko  līmeni.  Viesus skolās sveica Daugavpils 15.vidusskolas direktors Anatolijs Gržibovskis  un Daugavpils tehnikuma direktore Ingrīda Brokāne.  

Skolēnu apmaiņas programma bija ļoti daudzveidīga, interesanta un veltīta tradīcijām, dziesmām un dejām. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar latviešu kultūru, tradīcijām un nacionālām īpatnībām, kā arī uzsākt sagatavošanās  mūzikas nedēļai Reālskolā Šteinfurtē.

Programmas laikā tika organizētas dažādas aktivitātes, piemēram, brauciens uz Viļņu un ekskursija pa vecpilsētu, brauciens uz atpūtas bāzi “Virogna”, sporta spēles un sacensības svaigā gaisā, iepazīšanās ar pilsētu spēles formā – Rally, ekskursija pa Daugavpils cietoksni, slidošana  Daugavpils Ledus hallē, dejas un dziesmas, kā arī poļu, latgaļu, baltu un citu folkloru ansambļu koncertu apmeklēšana. Visas aktivitātes izraisīja interesi ikvienā skolēnā. Tikšanās laikā bija brīnišķīga iespēja pilnveidot vācu un angļu valodas zināšanas, mācīties komunicēt un īstenot skolēnu apmaiņas programmas aktivitātes, veicināt sadarbību starp partnerskolām.

Atvadu vakarā zēni un meitenes izpildīja savas iemācītās dejas un visi kopā Helenes Fischers dziesmu ”Ich bin bereit” no Disney filmas “Moana”. Visus priecēja  vācu skolēnu  uzruna un pateicības vārdi skolotājiem, kā arī ģimenēm, kuru viesmīlība bija īpaši novērtēta. Par godu draudzībai tika aizdedzinātas sveces uz tortes, kurā  bija attēloti skolēnu apmaiņas dalībnieku valstu simboli –  vācu un latviešu karogi.

Visi skolēnu apmaiņas programmas  dalībnieki ar nepacietību gaida nākamo tikšanos, kas notiks  maija beigās – jūnija sākumā Vācijā, Šteinfurtē.

Izsakām pateicību mūsu skolēnu Arinas Oļenovas (7.a kl.), Darjas Šakalovas (7.b kl.), Dianas Jevsejevas (8.a kl.), Emīļa Dideviča (8.b kl.), Annas Petrovas (8.c kl.) ģimenēm, kuras uzņēma partnerskolu skolēnus. Liels paldies arī Larisai Bogdanovičai,  mūsu skolas darbiniekam,  skolotājiem Olgai Babiško, Ivanam Bogdanovičam un Lolitai  Binderei, mūsu  skolēniem Elīnai Domorackai, Vitai Petrovai, Vanesai Kostjukai (9.a kl.), Irinai Ruseckai (9.b kl.), Daniilam Žadanovam  (10.a kl.), Darijai Podbereckai (11.a kl.)  par palīdzību projekta novadīšanā!

Informāciju sagatavoja:  vācu valodas skolotāja, soc. pedagoģe Elvīra Pirogova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs