Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2017.06.03. 15:06

Skolēnu apmaiņas programma ir noslēgusies

Ir noslēgusies skolēnu apmaiņa programma, kurā bija iesaistījušās 2 skolas no Latvijas un 1 skola no Vācijas.

No Latvijas apmaiņas programmā piedalījās Daugavpils 15.vidusskola un Daugavpils tehnikums, savukārt Vāciju pārstāvēja Burgšteinfurtes pilsētas reālskola.

No 26. maija līdz 04. jūnijam notika skolēnu brauciens apmaiņas programmas  “Tradition trifft modere” ietvaros uz Vācijas pilsētu Šteinfurti. Tā bija 2. tikšanās, kuras galvenais mērķis bija uzstāšanās mūziklā  “Es war einmal..”.
Šteinfurtes reālskolā mūzikls tiek organizēts jau 10. reizi. Šoreiz mācību gads noslēdzās ar grandiozu 3 stundu šovu, kura scenārija autore bija reālskolas skolniece  Frederike  Lange.
Latvijas skolēni aktīvi piedalījās koncerta sagatavošanas pasākumos jau 1. tikšanās reizē aprīlī–maijā Daugavpilī. Vācijā mūsu skolēni parādīja savus talantus dziedāšanas, dejošanas un aktiermākslas jomā. Izrāde notika 2 reizes, un biļetes tika izpārdotas jau iepriekš (kopumā 800 biļetes).

Apmaiņas programma paredzēja arī iepazīšanos ar skolu un izglītības sistēmu Vācijā,  kultūrvēsturiskiem objektiem un vietām gan Šteinfurtē, gan Minsterē. Iepazīšanās ar pilsētu tika noorganizēta spēles formā “Stadt-rallye”. Skolēniem bija iespēja izveidot arī video projektu, kurā bija jābūt parādītām atšķirībām starp Latviju un Vāciju. Papildu programmas ietvaros mūsu skolēni apskatīja Berlīni un Ķelni.

Brīvajā laikā skolēni devās velobraucienā, braukāja ar laivām pa Bagno parku, organizēja vairākus piknikus, kā arī pavadīja katru vakaru kopā.

Šis pasākums sniedza unikālas iespējas paplašināt savas zināšanas gan angļu, gan vācu valodā.

Visi skolēni ir ļoti pateicīgi viesģimenēm par sirsnīgo uzņemšanu un iespēju izjust dzīvi Vācijā. Šteinfurtes reālskolas direktors Hans-Dieters Jurgens cer, ka tradīcija organizēt skolēnu apmaiņas programmu nezudīs un notiks arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja apmaiņas programmas koordinatore E. Pirogova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs