Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2017.05.15. 20:05

Skolēnu Parlamenta spēle “ES Eiropas Savienībā”

26. un 27. aprīļi Skolēnu Parlaments organizēja un novadīja spēli 5.-11 .klasu skolēniem.

Spēles autori – direktora vietniece audzināšanas darbā Albīna Strikova, Skolēnu Parlamenta dalībnieki  Georgijs Jefimovovs, Darja Podberecka, Guntars Konušs, Elīna Domoracka, Vita Petrova, Anna Gibovska.

Pirms spēles Skolēnu parlamenta dalībnieki novadīja 5.-11.klasēs stundas par Eiropas Savienību un Eiropas Parlamenta struktūru un darbību.
Klasēm izpētei tika piedāvāts uzziņu materiāls, kuru sagatavoja Skolēnu parlamenta dalībnieki. Uzziņu materiālu mapē bija Eiropas karte, ziņas par ES valstīm, Eiropas Parlamenta deputātu skaits no katras valsts, Eiropas Parlamenta struktūra un vadība, valstu salīdzinošās diagrammas pēc platības un iedzīvotāju skaita, ES marķējumi u. tml.
Spēlē piedalījās 5.-11. klašu komandas 10 cilvēku sastāvā. Komandai bija jāsagatavo prezentācija un plakāts. Prezentācijas saturs: ziņas par izvēlētajām ES valstīm, to nozīmi Eiropas Savienībā un piedalīšanos Eiropas Parlamenta un citu Eiropas Savienības institūciju darbā.

Spēles gaitā tika paredzēta uzdevumu izpildīšana. Komandas atbildēja uz jautājumiem.
Atbildes uz jautājumiem demonstrē uz ekrāna pēc katras kārtas.
Arī tika domāti uzdevumi līdzjutējiem.
Bija uzdevumi atrast Eiropas Parlamenta komiteju abreviatūras atšifrējumu, salocīt puzli, kur attēlots ES marķējums, un paskaidrot, kur to izmanto, kā arī noteikt, kurai valstij pieder klipā redzamās dejas.
Komandu, kurai pēc spēles rezultātiem izdodas savākt vislielāko balsu (marķējumu emblēmas) skaitu, žūrija nosauca par uzvarētājam un apbalvoja ar diplomātiskajiem portfeļiem, diplomiem un saldām balvām. Mūsu spēles uzvarētāji – 6.a, 7.c, 8.b, 11.a klašu komandas. Apsveicam!
Visiem paldies par piedalīšanos!

Skolēnu Parlaments.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs