Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2014.09.16. 22:09

Skolēnu parlaments kopā ar pensionāriem dodas ekskursijā uz Ludzu

Projekta „Paaudžu saikne” ietvaros skolēnu parlaments kopā ar pensionāriem dodas ekskursijā uz Ludzu
Saulainā rudens dienā projekta “Paaudžu saikne” ietvaros skolēnu parlaments devās ekskursijā uz seno Latgales pilsētiņu Ludzu, kur savienojas dažādas kultūras.
12. septembrī plkst. 9.00 mūsu parlamenta dalībnieki un projekta dalībnieki, skolēni un pensionāri, bija gatavi doties ceļā. Ekskursija jau pašā sākumā izvērtās ļoti interesanta. Mūsu gids, pensionārs Alfrēds Mošāns, autobusā pastāstīja, kā veidojas ezeri, zemienes un augstienes, iepazīstināja ar tām vietām, kurām mēs braucām garām. Ludzā mēs sadalījāmies divās grupās, un katra grupa gida pavadībā devās pa savu maršrutu. Viens no maršrutiem veda uz Ludzas pilsdrupām.


No vēstures
14.gs. beigās zemesragā starp Lielo un Mazo Ludzas ezeru Livonijas ordenis uzcēla varenāko mūra pili Latgalē. Tā bijusi trīsstāvu celtne ar sešiem torņiem, trīs vārtiem un divām priekšpilīm. Pēc 1481. g. krievu iebrukuma Latgalē un sekojošiem postījumiem pili atjaunoja 1525. gadā, tomēr tā noturējās tikai līdz 1654. gadam, kad cara Alekseja karaspēks to saspridzināja un izpostīja tik stipri, ka pils sabruka.
Mūsdienās šīs iespaidīgās pilsdrupas var nosaukt par Ludzas pilsētas simbolu un iemīļotu tūrisma apskates vietu.
Otra grupa apmeklēja Ludzas novadpētniecības muzeju, kur varēja vērot plašu brīvdabas ekspozīciju, kas ierīkota 1812. gada Tēvijas kara ģenerāļa karavadoņa, tautas varoņa Jakova Kuļņeva dzimtas mājā.

Mēs apmeklējām arī LUDZAS VISSVĒTĀS DIEVMĀTES KATEDRĀLI un LUDZAS JAUNAVAS MARIJAS DEBESĪS UZŅEMŠANAS ROMAS KATOĻU BAZNĪCU.

Tas bija vērtīgs brauciens, kurā līdzās bija divas paaudzes. Tagad droši varam teikt – neesi vienaldzīgs, kad blakus ir vecs cilvēks! Palīdzi, dod vietu, padod roku, palaid pa priekšu, atceries, ka tev arī kādreiz gribēsies dzirdēt labus vārdus un sajust, ka kāds tevi saprot.

Paldies mūsu projekta partneriem Raisai Vasiļjevai un Larisai Holostovai par interesanto ekskursiju un veiksmīgo sadarbību!

Informāciju sagatavoja Albīna Strikova, izgl. iest. direktora vietniece audzināšanas darbā

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs