Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2012.10.11. 13:10

15. Ekoloģiskā konference

9.oktobrī Daugavpils 15. vidusskolā notika 15. Ekoloģiskā konference.
Skolēni prezentēja savus darbus par dažādām ekoloģijas jautājumu tēmām, dalījās pieredzē par saviem sasniegumiem pētnieciskajā darbībā, kura vērsta uz dabas aizsardzību un cilvēka veselības uzlabošanu.

Konferences mērķis ir vides jautājumu aktualizēšana skolēnu un skolotāju vidū.

Konferencē piedalījās 59 cilvēki no 13 pilsētas skolām. Pirms konferences atklāšanas dalībnieki apskatīja pamatskolas skolēnu veidotas rudens kompozīcijas. Izstāde atrodas aktu zāles priekšā. Vairāk nekā 100 skolēni 1.-6. klase no rudens augļiem, dārzeņiem, lapām un citiem materiāliem izveidoja pasakainus, krāsainus dzīvniekus, kuģus, autobusus, lidmašīnas, augus un citas kompozīcijas. Otrajā stāvā izveidota zīmējumu izstāde „Es un apkārtējā vide”. Zīmējumos skolēni attēloja savu attieksmi un domas par dabas aizsardzību, dabas skaistuma saudzēšanu, zaļu dzīvesveidu.

Pateicamies pamatskolas skolēniem un klases audzinātājiem par aktīvu piedalīšanos rudens izstādes sagatavošanā. Skolēnu sarakstu Jūs varat aplūkot pielikumā.

Konferenci atklāja 15.vidusskolas direktors Anatolijs Gržibovskis, tika piedāvāta prezentācija ar interesantu ieskatu skolas ikdienā. Ar muzikālo sveicienu visus priecēja Karolīna Multiņa, Pavels Šļapkovs un skolas kora grupa.

Konferences viesis bija Daugavpils Universitātes profesors Artūrs Škute. Viņš iepazīstināja dalībniekus ar vairākiem universitātes pētījumu virzieniem un studiju iespējām ekoloģijas jomā, kā arī pastāstīja par Gubiščes ezera izpētes rezultātiem un nākotni.
Turpinājumā uzstājās pilsētas izglītības pārvaldes metodiķe Ruta Puida, kura pastāstīja par dalībnieku un citu interesentu izbraukumu uz DU mācību bāzi „Ilgas”. Tas notiks 12. oktobrī. Konferences dalībnieki iepazīsies ar DU mācību bāzes renovācijas rezultātiem un daudzveidīgām studiju iespējām unikālā dabas teritorijā.

Konferences atklāšanā arī notika izloze. Reģistrācijā katrs no dalībniekiem saņēma žetonu un nobalsoja par vienu no rudens ziedu kompozīcijām. Šīs 9 ziedu kompozīcijas izveidoja mājturības skolotāja Irina Marcinkeviča kopā ar pulciņa ”Prasmīgās rokas” skolnieci Ilonu Pavlovu. Pēc balsošanas uzvarēja ziedu kompozīcija Nr. 3. Tas nozīme, ka nākamgad konferences dalībniekus uzņems 17. vidusskola.

Pēc konferences atklāšanas dalībnieki devās uz kabinetiem , kur notika darbs darbnīcās.

215. kab. Darbnīcas vadītāja bioloģijas skolotāja Aiga Soldatjonoka.

318. kab. Darbnīcas vadītāja bioloģijas skolotāja Ludmila Stankeviča.

No 15. vidusskolas bija izvirzīti 2 darbi.

Maksims Latkovskis 8.a kl. „Gubiščes ezers vakar un šodien. Savā darbā Maksims salīdzināja Gubiščes ezera stāvokli, 50 gadu atpakaļ un mūsdienās. Pastāstīja par projektu Gubiščes ezera renovācijai, sugas daudzveidības palielināšanai. Darbā atspoguļota 15.vidusskolas skolēnu piedalīšanās ezera krastu un pieguļošo teritoriju attīrīšanā.

Aļona Romanova, Edgars Černovs, Romans Lavrinovičs 4.a kl. „Mēs un mūsu vide”. Skolēni pastāstīja par piedalīšanos projektā „Pēdas”. Prezentācijā tika parādīti zīmējumi, kur attēlota cilvēka negatīva iedarbība uz apkārtējo vidi. Skolēni parādīja , ka var otrreiz izmantot iepakojumu, lai nepiesārņotu apkārtējo vidi!

Visi konferences dalībnieku saņēma pateicības par piedalīšanos. Konferences noslēguma dalībnieki noskatīja animācijas filmu, kas motivē skolēnus rīkoties pareizā, dabai draudzīgā virzienā.

Darbs darbnīcās

Dalībnieki

Skola

Tēma

(12.kl.)

Dmitrijs Stefaņivs

 

3.vidusskola

Kadmija jonu noteikšana

(10.kl.) InetaVaivode

10. vidusskola

No pieredzes 10.starptautiskajā dabaszinātņu olimpiādē EUS”

 

(12.kl)

Margarita Zvonkova

Aļona Sakune

 

9. vidusskola

Istabas augu fitoncīdu īpašības

(12.kl.)

Jūlija Puškarjova

 

Daugavpils Centra vidusskola

Sīpolu „Exibition” ražas atkarība no sējas laika

 

(4.kl.)

Edgars

Černovs

Romans Lavrinovičs

Aļona Romanova

15. vidusskola

Mēs un mūsu vide

(8.kl.)

Maksims Latkovskis

15. vidusskola

Gubiščes ezers vakar un šodien


(12. kl.)

Jekaterīna Semjonova,

 Marija Kurakina

13. vidusskola

Deju ietekme uz cilvēka fizisko un psiholoģisko stāvokli

 

(12. kl.)

Aleksandra

Duboka

9. vidusskola

Saldējumu kvalitatīvā un kvantitatīvā analīze

(9.kl.)

Kaļiņina 

Jekaterīna

Anastasija  Bogomoļņikova 

 

16. vidusskola

TV šova "Lai runā"- meža problēmas Latvijā

(12.kl.)

Alina Ozuna

Daugavpils Valsts ģimnāzija

LATVIJAS MONOGENEJU Dactylogyrus crucifer MORFOMETRIS-KIE MĒRĪJUMI.

(12.kl.)
Ligita Liepiņa
Žaklīna Lazdāne
Edgars Vasiļjevs
Vija Lignarska
Iļja Drjagunovs

12. vidusskola

Misija Zaļā nakts


(9.kl)

Aleksandra Kurilina

Anastasija Kartašova

Jekaterina Lavrenova

Karina Privoda

Ūrijs Vasiļjevs

17.vidusskola

Māls un ekoloģija

 

 

Pateicāmies par konferences novadīšanu Ludmilai Stankevičai, Verai Kuharonokai, Regīnai Kirsanovai, Lolitai Binderei, Irinai Dunaveckai, Irinai Vasiļjevai, Nadeždai Fjodorovai, Svetlanai Cinnei, Valentīnai Papkovičai, Irinai Kiričenko, Valentīnai Zikejevai, Tatjanai Kličovai, Regīnai Kirsanovai, Jeļenai Karņilovai, Irinai Marcinkevičai, Arinai Fjodorovai (12.a kl.).

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2012.12.05. 16:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs