Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2020.05.27. 12:05

Skolas direktora sveiciens mācību gada beigās

Cien. skolēni, skolēnu vecāki un pedagogi!

Tuvojas mācību gada noslēgums. Tas bija neparasts, interesants un izaicinājumiem pilns mācību gads. Šogad mums visiem nācās plānot laiku, apgūt dažādas digitālās platformas un rīkus, kā arī motivēt un disciplinēt sevi. Šīs prasmes nekur nepazudīs, bet palīdzēs nākotnē.

Skolēnu vecākiem bija īpaša loma savu bērnu veiksmīgai attālinātā mācību procesa nodrošināšanai, motivējot, atbalstot, izplānojot mācību dienaskārtību un mācot bērnus mācīties saskaņā ar noteikto dienas grafiku. Attālinātās mācības parādīja, cik atbildīgi ir jūsu bērni pret savu darbu.

Skolotāji, vienu no kompetences pamatprasmēm, proti, digitālā pratība, esam apguvuši savām darba vajadzībām, kas turpmāk veicinās efektīvu izmantošanu gan darbā, gan ikdienas problēmu risināšanā. Izmantojot digitālās tehnoloģijas, varējām komunicēt, neierastā vidē organizējām 12.kl. pēdējo zvanu, kurš skolas vēsturē iezīmēsies, kā neparasts, netradicionāls, ar uzmundrinošiem un cerību pilniem novēlējumiem un veiksmes vēlējumiem eksāmenos. Digitāli izskanēja skolotāju un skolēnu atmiņas, par kopā pavadīto laiku, par atbalstu visu šo gadu garumā.

Savukārt, skolēniem, attālinātās mācības, palīdzēja apgūt caurviju prasmes - pašizziņu, domāšanu un radošumu, sadarbību un līdzdalību, digitālo prasmi, kas tika jēgpilni izmantota šajā mācību gadā. Bija iespēja mācīties sev pieņemamā ātrumā, vairāk vingrināties individuāli, iedziļināties jautājumos. Prieks bija par tiem skolēniem, kuri atbildīgi un apzinīgi mācījās attālināti.

Katrs darbs ir jānoslēdz tā, kā tas ir iecerēts. Ierastais un arī skolēnam svarīgais ir izglītības posma noslēgums ar konkrētu novērtējumu mācību priekšmetos un ar labi padarītā darba apziņu. 29. maijā 1.-9. un 10.-11.kl. skolēni saņems gada vērtējumu, bet 12.kl. skolēniem šajā mācību gadā vēl gaidāmi 3 obligātie centralizētie eksāmeni – 2. jūnijā angļu valoda, 9. jūnijā latviešu valoda, 12. jūnijā matemātika. Skolēni ir izvēlējušies arī izvēles eksāmenus ķīmijā un bioloģijā. Novēlam 12. klašu skolēniem izturību un pārliecību eksāmenu laikā. Dārgie absolventi, es Jums visiem gribu novēlēt trīs lietas - gudrību, neatlaidību un veiksmi, lai šīs pēdējās nedēļas ir īpaši ražīgas un veiksmīgas! Lai Jums veicas eksāmenos!

Pēc eksāmeniem, jūlija sākumā, saņemsiet atestātu par skolas beigšanu. Tas nozīmē, ka esat būtisku savu dzīves daļu pavadījuši mācoties un, ļoti ticams, daudz ko arī iemācījušies. Esat kļuvuši stipri, ar savu raksturu un idejām. Novēlam, lai turpmāk Jums tuvumā daudz labu blakusceļu gājēju, kas nepieciešamības gadījumā var palīdzēt atvērt kādas smagākas durvis, jo pie grūtībām nevajag padoties, bet iet uz savu nosprausto mērķi līdz galam. Ja sapratīsiet, ka cilvēks ar labu sirdi dzīvē nekad nepazudīs, un viss labais, ko dari citiem, atgriezīsies divkārši, tad dzīve būs gandarījuma un prieka pilna.

Kompetenču pieejas īstenošana mācību saturā ar 2020./2021.m.g. 1. septembri veidos nozīmīgas pārmaiņas 15.vidusskolas vidējās izglītības posmā. Īpaši aktuālas šīs pārmaiņas būs 9.kl. beidzējiem, kuri vēlas uzsākt mācības 10.kl. Daugavpils 15. vidusskola piedāvā piecus atšķirīgus kursu komplektus (grozus): inženierzinības, programmēšana, dabaszinības, valodas un drošība. Skolas vidējās izglītības programmas attīsta noderīgas prasmes un sagatavo studijām jebkura virziena programmā. Skola piedāvā programmas, kas attīsta kritisko domāšanu un kompleksu problēmu risināšanas prasmes. Tās ir darba devēju augsti novērtētas prasmes. Devīto klašu skolēni, Jūs esat gaidīti mūsu vidusskolā! Ej, mācies un dari!

Vasara ir ne tikai brīvlaiks, vasara - tas ir īstais laiks piedzīvojumiem un negaidītiem atklājumiem, tāpēc skolēniem – patīkamas brīvdienas, skolotājiem un darbiniekiem novēlu labi atpūsties atvaļinājumā! Tiksimies nākamajā mācību gadā!

15.vsk. direktors Anatolijs Gržibovskis

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs