Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2021.05.28. 22:05

Skolas direktora sveiciens mācību gada beigās

 

Cien. skolotāji, skolēni, vecāki! Laikā, kad gaisā jūtamas vasaras saulainās dienas, katru gadu pārņem prieka sajūta par padarīto darbu. Pirms mēs atvadāmies un aizejam pelnītā vasaras atpūtā, vēlos Jūs uzrunāt.

Ar 2020. gada 1. septembri skola uzsāka darbu 100% apmērā, lai nodrošinātu gan skolotājiem, gan skolēniem drošus mācību apstākļus Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Laika ritums nemainījās arī neskatoties uz to, ka klātienes apmācību norise izglītības iestādē tika pārtraukta un mēs visi sākām darbu attālināti.

2020./2021.m.g. ieies vēsturē kā visneierastākais mācību gads attālināto mācību gaisotnē – ar saviem izaicinājumiem, jauno tehnoloģiju pielietojumu. Esam ieguvuši jaunas saziņas prasmes, varbūt dažiem skolēniem šāda veida mācības palika vieglākas, kad pats vari kontrolēt un vadīt savu laiku un mācīšanās prasmes. Tajā pašā laikā citi bija ieslēgušies sevī, nesaprata, ko skolotājs grib iemācīt caur ekrānu. Vecāki ir palīdzējuši apgūt saviem bērniem dažādus mācību priekšmetus, sēdās paši skolas solā. Skolotāji ir izgājuši lielu pacietības pārbaudi. Daudzi ir izmantojuši šo iespēju pasniegt savu mācību priekšmetu radoši, netradicionāli, ieinteresējot skolēnu mācīties domāt, sadarboties, meklēt atbildes un tādējādi iegūt prasmes lietot un radīt jaunas zināšanas un spēt zināšanas pielietot praksē.

Šī mācību gada laikā mums visiem bija jāpiedzīvo dažādas emocijas – dusmas, skumjas, vilšanos, vientulību, depresiju, bet gala rezultātā ir bezgalīgs prieks par pārvarētajām grūtībām.

Lai cik neierastā darba atmosfērā mēs strādājām, ar Daugavpils pašvaldības atbalstu, tika papildināta skolas materiālā bāze. Skolas vadības uzdevums bija pakāpeniski nodrošināt katrā mācību telpā atbilstoši 21.gadsimtam nepieciešamās mācīšanas-mācīšanās iespējas, tāpēc katrā mācību telpā ir projektors un ekrāns. Šogad tika veikta sporta zāles renovācija. Ar atbildību varu apgalvot, ka rezultātā  mācību telpas un sporta zāle ir iekārtotas un aprīkotas, un gatavas sagaidīt Jūs skolēni 2021./2022.m.g.

Manuprāt, paldies, ir viens no tiem vārdiem, kuru dzirdot Tu pats jūties kaut kādā veidā labāks, jūties tā, it kā būtu izdarījis ko īpašu. Tas taču ir skaisti, ka mums vēl ir lietas, darbi, cilvēki, kam pateikt paldies.

Paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem par neatlaidību un veiksmīgu sadarbību sarežģītā mācību procesā.

Paldies tiem skolēniem, kuri piedalījās olimpiādēs, konkursos, zinātniski pētniecisko darbu skatēs, jo, lai iegūtu godalgotas vietas, nepietiek tikai ar to, ka bērns ir apdāvināts un ka skolotājs ir gatavs papildus darbam. Skolēnam pašam ir jāvēlas strādāt.

Paldies skolotāji par radošiem risinājumiem, motivāciju neapstāties, sekot līdzi novitātēm jebkurā jomā.

12.kl. skolēni, jums veicās visgrūtāk, jo priekšā bija centralizētie eksāmeni, bet arī šīs grūtības kopā veiksmīgi pārvarētas. Skolēni, jūs esat dzīves krustcelēs un jums ir jāizvēlas pareizais ceļš, pa kuru iet. Pirms dodaties ceļā, neaizmirstiet paņemt līdzi darba mīlestību. Es nezinu nevienu cilvēku, kurš būtu nokļuvis virsotnē bez smaga darba. Tā nav garantija veiksmei, bet tuvāk virsotnei tomēr nokļūsiet. Es gribētu jums visiem novēlēt sasniegt un īstenot iecerētos mērķus, bet galvenais, lai katram no jums sirdī būtu kāds nepiepildīts sapnis, jo sapņi ir ceļš uz īstenību. Neļaujiet savam sapnim nosalt, saudzējiet to un lolojiet.

9.kl. skolēni, kā turpināsies jūsu katra stāsts, ir tikai jūsu pašu ziņā, vidusskolā, vai kādā citā izglītības iestādē. Tas ir tikai ievads, visa sākums, turpinājums jāraksta pašiem. Tāpēc uzmaniet savas vēlēšanās! Daugavpils 15. vidusskolas durvis ir atvērtas, mēs Jūs gaidām!

Skolēni, atpūtieties vasarā, lasiet grāmatas, paplašiniet savu redzesloku, smeliet spēkus jaunam darba cēlienam, un ar divkāršu spēku atgriezieties septembrī pie mācībām. Es ļoti ceru, ka nākošais mācību gads būs klātienē un mēs visi iesim uz skolu, redzēsim draugus, satiksim skolotājus, novērtēsim to ko dod skola.

Skolotāji, paldies par izturību.

Lai mums visiem skaista, veselību spēcinoša un radoša vasara!

Daugavpils 15. vidusskolas direktors

A.Gržibovskis

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.06.01. 20:06

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs