Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.02.08. 10:02

Skolas olimpiāde latviešu valodā 5.–6. klašu skolēniem

Lai gan katru gadu latviešu valodas olimpiāde mazākumtautību skolu 5.–6. klašu skolēniem norisinās marta mēnesī, šogad olimpiādes 1. kārta (skolā) notika jau februāra sākumā.

3. februārī desmit 5.–6. klašu skolēni skolas līmenī pārbaudīja savas zināšanas latviešu valodā. Šoreiz olimpiādes tēma bija “Latvija”. Jāsaka, ka šī tēma bieži tiek piedāvāta arī pilsētas olimpiādēs. Skolēniem bija jāizpilda 5 dažādu valodas prasmju uzdevumi – sākot ar burtu ievietošanu svītriņu veitā, beidzot ar dzejoļa uzrakstīšanu. Bija jāzina ne tikai gramatikas likumi, bet jāprot veikt arī radoša satura uzdevumi, kuros lietā jāliek iztēle, loģika un, protams, arī gramatiskās prasmes.     

Vislielāko punktu skaitu olimpiādē ieguva 6.a klases skolniece Ieva Deiko. Labus rezultātus parādīja arī pārējie olimpiādes dalībnieki. Bet jāatceras, ka olimpiāde ir savas veida sacensības, kur tālāk iet stiprākie dalībnieki, tāpēc pilsētas olimpādē 15. februārī piedalīsies 2 skolēni no katras klašu paralēles. Tātad šajā mācību gadā skolas godu pilsētā pārstāvēs Ieva Deiko (6.a), Anastasija Aksjonova (6.b), Jūlija Kirčenko (5.b), Kristīna Lapinska (5.a).

Skolēniem latviešu valodu izzināt ir palīdzējušas latviešu valodas skolotājas Rita Paškeviča, Ina Romanovska, Inga Špele. Paldies skolotājām par ieguldīto darbu!

Mīļie skolēni, lai šī semestra sekmes priecē gan vecākus, gan skolotājus, gan sagādā prieku arī jums pašiem. Izdošanos skolā un veiksmi pilsētas olimpiādē!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja Santa Lukaševiča

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2016.02.08. 10:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs