Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi

Skolas pulciņi

2016./2017. māc.gadā skolā darbojas šādi pulciņi:

Koris

No 201… gada skolā darbojas programma „Koris”.
Skolas kora vadītāja ir Nataļja Murzjonoka.
Ar katru gadu kora kolektīva dalībnieku skaits aug. Šobrīd korī dzied 2.-4.klašu  izglītojamie.
Kora dalībnieki labprāt apmeklē nodarbības. Mūsu izglītības iestādē ir daudz tradīciju, svētku, un skolas koris ir neatņemams un neaizvietojams šo svētku dalībnieks. Tradicionāli koris piedalās Latvijas Neatkarības dienai veltītajos koncertos, absolventu vakaros, pēdējā zvana svētkos, Godināšanas dienā, izlaidumos.
Katru gadu skolas koris piedalās pilsētas skolu koru skatē, kurai gatavo lielu un sarežģītu programmu.
Ceram, ka mūsu koris skatē parādīs augstu līmeni un turpinās visus priecēt ar savu uzstāšanos skolas pasākumos!

Mūsdienu dejas

Deju pulciņa audzēkņi ir 1-4. klašu skolēni, vadītāja ir Katrina Paukšta.
Audzēkņi ar prieku apgūst jaunas dejas. Kopīgi strādājot, audzēkņi sasniedz meistarību deju tehnikā un aktiermākslā, kura sniedz iespēju veiksmīgi piedalīties skolas un pilsētas pasākumos.
Katru gadu pulciņš sekmīgi piedalās pilsētas konkursā “Pop-klips” un novada mūsdienu deju konkursā.
Pulciņš attīsta audzēkņu radošo iniciatīvu, prasmi kustībās attēlot mūziku un tēla saturu, kā arī darbu komandā un labas savstarpējās attiecības.

Skolas teātris

Jau 14 gadus skolā darbojas teātra pulciņš. Pulciņa programma ļauj bērniem un jauniešiem iemācīties ne tikai lasīt, skatīties un klausīties, bet arī saskatīt, kas slēpjas aiz tiem vai citiem vārdiem, frāzēm un saukļiem. Bet galvenais – bērns / jaunietis brīvas sarunas un nodarbību formā iemācās analizēt literāros darbus, tēlus un iejusties lomās, aug par jaunu, jūtīgu, domājošu personību.
Skolas teātra vadītāja Katrina Paukšta savās nodarbībās savieno trīs virzienus – teātra mākslu, mūziku un deju. Skolotāja stāsta pulciņa dalībniekiem par teātra mākslas izpausmes iespējām skolā un ārpus skolas, par tā ieguldījumu skolēnu estētiski ētiskajā audzināšanā. Teātra pulciņā jaunieši iepazīst gan teātra mākslas pamatus, gan pilnveido sevi un savas iespējas un aicina skolēnus - jaunos aktierus - apmeklēt nodarbības, lai padziļinātu savas zināšanas par šo mākslas veidu!

Robotika

Robotikas pulciņš sāka savu darbu  2014. gadā un uzreiz ieinteresēja mūsu skolas skolēnus.
Tagad pulciņā ir 30 dažāda vecuma skolēni, sākot ar zinātkāriem otrklasniekiem un beidzot ar nopietniem un gudriem desmitklasniekiem.
Pulciņa vadītājs ir informātikas skolotājs Dmitrijs Marcinkevičs.
Nodarbības notiek uz konstruktora Lego Mindstorms bāzes.
Pašlaik mūsu laboratorijā ir 8 mūsdienu Mindstorm Education EV3 komplekti.
Jaunākā skolēnu grupa iepazīstas ar robotu būves principiem, ar programmēšanas pamatiem un būvē robotus. Turklāt robotu ārējais izskats ir katra skolēna fantāzija un izvēle. Kāpēc jāapstājas pie viena varianta, ja ir iespēja izdomāt kaut ko īpašu? Tiek attīstīta gan loģika, gan domāšana.
Vidusskolēni jau gatavojas Lego FLL robotu būves sacensībām. Tuvākajā laikā sāksies autonoma robota uzbūve un programmēšana, kur būs nepieciešamas matemātikas, fizikas, bioloģijas un valodu zināšanas.
Robotu veidošana ir ļoti aizraujoša nodarbošanās, tāpēc dažreiz stunda paiet nemanāmi, bet ļoti interesanti un aizraujoši!


Prasmīgās rokas

Pulciņā „Prasmīgās rokas” piedalās bērni no 3.-4. klasēm, kuriem ir interese un griba, liekot lietā savu izdomu, radīt skaistus un estētiskus darbus.
Skolēni savā starpā ir draudzīgi, izpalīdzīgi. Ļoti svarīgi, lai skolēni iemācītos strādāt komandā, respektētu citu viedokli, attīstītu savas radošās spējas.  Pulciņā bērni ar prieku veido savus darbus, regulāri piedalās skolas noformēšanā svētkiem, skolas izstādēs.
Ceram, ka ar laiku no šiem skolēniem iznāks labi noformētāji un dizaineri.
Pulciņa vadītāja Tatjana Kličova aicina arī vecāko klašu skolēnus darboties pulciņā, nododot mazākajiem bērniem savas prasmes un iemaņas!


Basketbols

Basketbola  kā sporta spēles galvenais mērķis ir piesaistīt jauniešus aktīvai atpūtai un veselīgam dzīvesveidam.
Basketbols – 7. populārākais sporta veids pasaulē, kurš savu darbību uzsāka tālajā 1891. gadā, kad kādas universitātes profesors piekarināja persiku grozu 305 cm augstumā, lai tajā mestu bumbu. Viņš to izdarīja, lai studentiem būtu pēc iespējas vairāk fizisko aktivitāšu. Jāatzīst, ka Latvija ir viena no basketbola pamatlicējām Eiropā, 1935. gadā uzvarot pirmajā Eiropas čempionātā.
Mūsu skolā basketbola sekcija strādā no 1982. gada. Ir lieli sasniegumi un panākumi, par ko liecina mūsu kausu vitrīna skolas foajē. Sports prasa daudz spēka, izturības, laika un gribas.
Nodarbojieties ar sportu, un jūsu dzīve būs pilnīga un vesela!

Teātris „Drama activity”  angļu valodā

Pulciņš skolā darbojas jau ne pirmo gadu, un tajā ir iesaistīti 4.-5.klašu skolēni. Pulciņa dalībnieki ir ļoti aktīvi, viņiem patīk uzstāties uz skatuves, tiem piemīt radošs potenciāls. Pulciņa vadītāja ir Valentīna Lukina.
Skolēni piedalās skolas koncertos, kas veltīti Valsts svētkiem. Angļu valodas nedēļas laikā pulciņa dalībnieki tradicionāli sniedz koncertu sākumskolas skolēniem, kur skan dzejoļi, dziesmas, lugas angļu valodā.
Cerams, ka pulciņa dalībniekiem nezudīs interese un vēlme uzstāties uz skatuves un mums pievienosies jauni interesenti! Mēs vienmēr esam atvērti sadarbībai!

Skolas muzejs

Muzejs ir tā vieta, kur mēs varam ieskatīties vēsturē. Skolas muzejā nodarbojas sākumskolas un pamatskolas skolēni, muzeja vadītāja ir Valentīna Zikejeva.
Skolas muzejā var ieraudzīt to, kāda ir mūsu skolas vēsture, kas ir bijis, kā viss ir bijis. Mēs šobrīd nodarbojamies ar jau savāktā materiāla izpēti, sakārtošanu un modernizēšanu, lai visiem būtu iespēja uzzināt, kā pie mums bija agrāk.
Skolā ir daudz foto materiālu par skolas dzīvi dažādos gados, par  absolventiem, pasākumiem, skolotājiem un darbiniekiem.
Mūsu iecere – izmantojot jaunās tehnoloģijas, izveidot skolas dzīves hroniku un padarīt šo informāciju pieejamu ikvienam.

Koriģējošā vingrošana

Ārstnieciskā vingrošana ir gan droša un efektīva veselības profilaksei un ārstēšanai, gan uzlabo ķermeņa vispārējo fizisko sagatavotību, kas vajadzīga ne tikai sportā, bet arī ikdienas dzīvē.
Skolas koriģējošās vingrošanas grupā nodarbojas skolēni no dažādām klasēm. Vadītāja ir sporta skolotāja Inga Demidenko. Nodarbību programma piedāvā dažādus mugurai saudzīgus vingrojumus veselībai un skaistumam. Mūsu nodarbībās mēs pielietojam dažādus metodiskos paņēmienus un metožu kopumu, lai panāktu pēc iespējas daudzpusīgāku iedarbību uz bērna organismu, stimulētu organisma augšanu, attīstību un veidošanos.
Esi kustībā un būsi vesels!

Skolas avīze „Pjatnaški”

Skolas avīzē (pulciņa vadītāja Gaļina Petrova) darbojas galvenokārt vidusskolēni, bet katrs no jums var kļūt par skolas avīzes žurnālistu.
Žurnālista darbs ir sabiedrībai svarīgs, jo žurnālists spēj plašākai sabiedrībai sniegt būtisku informāciju, atklāt kādas nelikumības, informēt par pārmaiņām un prognozēt notikumu attīstību.
Skolas žurnālistiem patīk ziņot un rakstīt par ļoti dažādu tematiku: valsts, pilsētas, skolas dažādiem pasākumiem, notikumiem, dažādu cilvēku darbību gan plašākā, gan šaurākā mērogā, veselību un medicīnu, izglītību, sportu, izklaidi, dzīvesstilu, modi, pārtiku, attiecībām utt.    
Mūsu skolas avīze gaida jūsu atsauksmes, interesantas domas un jaunus iespaidus un rakstus!

Lapa aktualizēta Otrdiena, 28 Februāris 2017 22:39