Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.10.31. 10:10

Skolas soma Daugavpils skrošu rūpnīcā

Daugavpils skrošu rūpnīca- sporta un medību munīcijas ražošanas uzņēmums- Daugavpils lepnums un vēsturiskais mantojums!

To visu mēs, 8.a klases audzēkņi un viņu klases audzinātāja, uzzinājām pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvdienām, apmeklējot šo uzņēmumu iniciatīvas „ Latvijas skolas soma” un Karjeras nedēļas pasākumu  ietvaros.

Daugavpils skrošu rūpnīca ir dibināta 1885.gadā, un ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā, kā arī vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, kuru ar lepnumu uzskata par vienu no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā.
Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis. Tas ir unikāls, 37 metrus augsts skrošu liešanas cehs, bet zem tā atrodas 19 metrus dziļa dzesēšanas aka, kurā mums pat ļāva ielūkoties! Mēs uzzinājām, ka tas ir veselībai bīstams un kaitīgs darbs, kas prasa labu fizisko sagatavotību!

Vēl mēs uzzinājām, ka vēsturiskā skrošu apstrādes ceha divos līmeņos atrodas šķirošanas, žāvēšanas, pulēšanas u.c. iekārtas. Lielākā daļa ir saglabājušās no 20.gs.30.gadiem un joprojām ir teicamā kārtībā, un interesantākās iekārtas tika iedarbinātas arī mūsu klātbūtnē, ļaujot iejusties darba troksnī un atmosfērā!

Vēl rūpnīca piedāvā apskatīt vēsturisko ekspozīciju rūpnīcas muzejā, kurš tika atklāts 2012. gadā, uzzināt, ar ko atšķiras skrotis un renkuļi, kā arī piedāvā uzņēmuma šautuvē iejusties vietējā mēroga snaipera lomā! Visi, kas vēlējās, varēja novērtēt savu vērīgumu un acīgumu, šaujot pa metāla bundžām!

Noslēgumā tika piedāvāts noskatīties videofilmu par uzņēmuma darbu! Paldies uzņēmuma darbiniekiem par atsaucību un sadarbību!

Materiālu sagatavoja 8.a klases audzinātāja I.Romanovska.

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2018.10.31. 10:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs