Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2014.05.29. 14:05

Skolotāji viesojas Bebrenes pusē

Lai gan mācību gads jau gandrīz ir noslēdzies un skolas straujais ritms ir pieklusis, skolotāji joprojām vēl strādā, analizē un izzina. Tikai šoreiz pedagogi to darīja nevis savā skolā, bet gan Bebrenes pusē.

28. maijā pilsētas latviešu valodas skolotājas (arī mūsu skolas latviešu valodas skolotājas I. Bohāne un S. Lukaševiča) viesojās Bebrenes vispārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā. Viens šīs mācību iestādes korpuss ir izvietots Bebrenes muižas kungu mājā, kurā agrāk saimniekojusi grāfu Plāteru – Zībergu dzimta. Šī skolas ēkas fasādi, iekštelpas rotā skaisti dekoratīvi elementi. Skolas direktore stāstījumā par šo ēku uzsvēra, ka arī skolēni novērtē ēkas vēsturisko mantojumu un cenšas skolas telpas uzturēt tīras un kārtīgas. Skolas krāšņajā zālē mums bija iespēja pastrādāt – izvērtēt mācību gada laikā paveikto un dalīties pieredzē.
Visas seno laiku muižas glabā kādus noslēpumus. Izrādās, ka arī šai muižai ir savi noslēpumi. Un tā ir pazemes ejas daļa, kas saglabājusies un pieejama apskatei. Arī skolotājiem  dažādu pārsteigumu veidā bija iespēja iepazīt šo vietu un uzklausīt nostāstus par agrāko laiku ikdienu šai pusē.   
Ja kādam ir vēlme iepazīt Latvijas senās muižas, tad dodaties uz Bebreni!

Lai izdevusies un skaista vasara!

Informāciju sagatavoja latv. val. skol. Santa Lukaševiča

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs