Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2012.09.28. 09:09

Dzeja – tālā un tuvā

 Dzeja – tālā un tuvā. Kādam tik vajadzīga un mīļa, savukārt kādam pavisam neaizsniedzama. Kādu vakaros iepriecinās mazas plauktā noliktas grāmatiņas dzejas rindas, kāds labāk rokās ņems aizraujošu kriminālromānu vai lasīs intriģējošu mīlas stāstu.

 „Dzeja – tālā un tuvā” – šāds nosaukums bija  dzejas dienu pasākumam, kurš notika skolā 26. septembrī

un uz kuru bija sanākuši visi, kam dzeja nav sveša. Izrādās, ka 57 no 84 aptaujātajiem vidusskolēniem uzskata, ka tieši dzeja var padarīt pasauli labāku un 11 skolēni arī ikdienā lasa dzeju.

 Dzejas dienas Latvijā sāka svinēt 1965. gadā par godu Raiņa simtgadei, un šī tradīcija ir izdzīvojusi līdz pat mūsdienām. Kāpēc tas ir tieši septembris? Atbilde pavisam vienkārša – Raiņa dzimšanas diena ir 11. septembris.

 Skolas dzejas pasākumā skolēni lasīja dzeju – gan savu, gan latviešu dzejnieku sacerētu. Rūdījumu uzstāšanās mākslā guva sākumskolas skolēni, jo lasīt dzejoļus citu skolēnu un skolotāju priekšā nemaz nav tik vienkārši. Tāpēc paldies par veiksmīgo uzstāšanos Jūlijai Kirčenko, Laurai Peipiņai, Danielam Funtam, Annai Voicehovskai, Ņikitam Vasiļjevam, Valērijai Puškarjovai, Darjai Kašinai, Poļinai Gribovai, Pāvelam Timperam. Pamatskolas un vidusskolas skolēnu dzejoļi skanēja pārliecinoši un droši. Liels paldies par uzstāšanos pamatskolas un vidusskolas skolēniem Elīnai Kareļskai, Marinai Makarovai, Karolīnei Multiņai, Dmitrijam Bogdanovam, Dinai Gamarnikai, Jolantai Rimšai, Pāvelam Pranskusam, Aleksandram Ņikitinam, Elīnai Izotovai, Viktorijai Pjantkovskai, Natālijai Mihejevai, Dmitrijam Sinkevičam.

 Patīkamu izbrīnu vienmēr izraisa klausītājos tie cilvēki, kuri paši raksta dzeju. 12.a klases skolniece Arina Fjodorova uzdrošinājās iepazīstināt mūs ar dažiem saviem dzejoļiem. Izrādās, ka agrāk dzejoļus rakstījušas arī dažas skolotājas. Patiess prieks bija klausīties skolotāju Albīnas Strikovas un Olgas Macko dzejoļus.   

 Blakus mums ir tik dažādas pasaules, un cilvēkiem būtu jāiemācās pavērties apkārt un prast novērtēt to, kas dārgs otra cilvēka dvēselei.

                                         Materiālu sagatavoja latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2012.12.05. 16:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs