Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2017.04.05. 21:04

Slepeno aģentu skola

Š.g. 5.aprīlī Daugavpils 15.vidusskolā pulcējās 7 komandas no 7 pilsētas skolām.

Lielu interesi izraisīja konkurss 2.klasēm „Slepeno aģentu skola”. Skolotājas J.Bogatkeviča un J.Dalecka apzināti izvēlējās tik neparasto nosaukumu valodas konkursam, lai ieinteresētu bērnus un parādītu cik aizraujoši var dzīvot arī valodas pasaulē.

Konkursā tika aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas mazākumtautību skolu 2.klašu skolēnu komandas 4 cilvēku sastāvā.

Konkursa mērķi bija: rosināt un aktivizēt skolēnu interesi par latviešu valodu, pilnveidot savas zināšanas latviešu valodā, mācīties darboties komandā, ka arī veicināt Daugavpils sākumskolu sadarbību.

Konkurss notika ļoti pozitīvā labvēlīgā gaisotnē. Bērni strādāja ar interesi, aktīvi un aizraujoši. Konkursā bija jāveic 7 uzdevumi, kuros tika pārbaudītas visas valodas iemaņas un prasmes: klausīšanās, rakstīšana, lasīšana, runāšana.

Kā katrā nopietnā pārbaudes darbā, ieskaitē vai eksāmenā pirmais uzdevums bija klausīšanās. Šoreiz bērniem piedāvāja nevis noklausīties tekstu, bet noskatīties multfilmu „Kā lupatiņi uzminēja” un izpildīt testa uzdevumu darba lapā. Skolēni, kā īsti slepenie aģenti, pētīja (kā garumzīmes maina vārdu nozīmes), atšifrēja (aizšifrētus vārdus un sākamvārdus), uzminēja, rekonstruēja teikumus. Tā kā bērniem sākumskolā, ņemot vērā vecuma, nervu sistēmas  īpatnības, ir nepieciešams pārtraukums vai dinamiskā pauze, viens no uzdevumiem bija stafetes veidā. Šajā konkursā vērtēja gan pareizību, gan ātrumu.
Konkursu vērtēja Daugavpils 15.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja S.Lukaševiča un izglītības metodiķe latviešu valodas jautajumos – I.Bohāne, kuras uzmanīgi laboja kļūdas un raiti skaitīja punktus.

Pirmo vietu ieguva 3.vidusskola, otro -  Krievu vidusskolas-liceja komanda un 16. vidusskola , trešo vietu ieguva 13.vidusskola.

Komandas tika apbalvotas ar Daugavpils 15.vidusskolas Diplomiem, Pateicībām un pārsteiguma balvām.

Sakām lielu paldies visām pilsētas latviešu valodas skolotājām par piedalīšanos, atbalstu, labu komandu sagatavošanu!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja J. Bogatkeviča

Bilžu Galerija

View the embedded image gallery online at:
https://vsk15.lv/slepeno-a%C4%A3entu-skola#sigProIdb42a10543a

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs