Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.05.29. 21:05

Sporta nometne Amerikā!

 

2018.gada jūnija sākumā mūsu Daugavpils 15.vidusskolai ir unikāla iespēja piedalīties basketbola sporta nometnē Amerikā, Teksasa štata San Antonio pilsētā. Šī programma domāta apmeklētājiem- sportistiem, to organizē ASV Valsts departaments, tajā piedalās 10.-11.klašu skolēni.

Apmeklētāju-sportistu programmas – tās ir apmaiņas programmas, kuras notiek intensīvi un ātri, divu nedēļu laikā. Katra programma saistīta ar konkrētu tēmu. Taču visās programmās iekļauti tādi komponenti kā sporta sacensības, līdera spēju attīstība, brīvprātīga darbība un iepazīšanās ar ASV sabiedrību, kultūru un vērtību sistēmu. Apmeklētāji-sportisti ir vienkārši jaunieši, kuri nav elitāri sportisti un treneri. Dalībniekus programmai izvēlas ASV vēstniecības ārzemēs. Ir ļoti patīkami, ka tieši Daugavpils 15.vidusskola tika iekļauta šajā sarakstā, jo mēs esam skola, kurai ir augsti sasniegumi sporta sacensībās un kur notiek dažādi sporta pasākumi. Mēs esam skola, kas ļoti nopietni sadarbojas ar sporta skolām. Paldies visiem vecākiem, kuri motivē bērnus nodarboties ar sportu, un arī mēs, sporta skolotāji, pieliekam visus spēkus, lai uzturētu un vairotu rezultātus.

Viena no projekta galvenajām tēmām – sporta diplomātija. Sporta diplomātija palīdz stiprināt ASV un citu valstu savstarpējās attiecības. Tā izmanto mīlestību pret sportu, lai pārvarētu valodas un kultūras atšķirības, lai tuvinātu cilvēkus. Izglītības un kultūras biroja Sporta nodaļa strādā, lai paplašinātu dialogu un kultūras izpratni starp cilvēkiem no dažādām pasaules valstīm. Sports tiek izmantots, lai iepazīstinātu programmas dalībniekus no citām valstīm ar amerikāņu kultūru, lai ASV sporta sfēras darbinieki varētu rast sakarus ar saviem vienaudžiem. Tāpat arī amerikāņiem ir iespēja iepazīt citu tautu kultūru, jauniešu problēmas citās zemēs.

Paldies mūsu pilsētai, mūsu skolai, administrācijai, visiem, kas devuši mums šo iespēju aizbraukt uz Ameriku, parādīt savas zināšanas, pašiem kaut ko iemācīties!

Laimīgie, kam paveicās: Laura Okuņeva (11.a), Dainis Deniss Kurļankovs (11.a), Iļja Murzakovs (11.a), Vanesa Kostjuka (10.a) un sporta skolotāja Inga Demidenko.

Informāciju sagatavoja: sporta skolotāja I.Demidenko

 

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs