Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2015.12.17. 21:12

Starptautiskais pieredzes apmaiņas seminārs

Pagājušajā nedēļā mūsu skola uzņēma ciemiņus no Lietuvas, no pilsētas Ignalinas. Vēstures un mākslas MK uzaicināja mājturības un tehnoloģijas, vizuālās mākslas, sākumskolas un mūzikas skolotājus uz semināru” Ziemassvētku gaidās”.

Satiekot viesus, mūsu izglītības iestādes direktors pastāstīja  par mūsu skolas nākotnes attīstības plāniem. Semināra ietvaros tika novadīti daudzi pasākumi. Sākumskolas skolotāja V.Papkoviča un mūzikas skolotāja N.Murzjonoka parādīja atklāto integrēto stundu literatūrā un mūzikā.
V.Papkoviča dalās iespaidos par stundu:

„ Stunda radīja gaišu svētku noskaņu. Mūzika, pasakas un dzeja palīdzēja dalībniekiem sajust burvīgo svētku- Ziemassvētku – tuvošanos. Bērni sacerēja Balto pasaku, piedalījās burvju fejas Dražē svētku ballē. Baltās sniegpārsliņas pārvērtās par dejojošām balerīnām. Ziemassvētku egle dāvāja saldus cienastus! Bērni bija sajūsmā!”

N.Murzjonoka stāsta par saviem iespaidiem:

„ Mēs ļoti vēlējāmies, lai mūsu stunda radītu svētku atmosfēru Ziemassvētku priekšvakarā. Kaut aiz loga vēl joprojām zaļo zāle, brīnums tomēr izdevās, mūsu svētku stunda notika, un es ceru, ka visiem radās gaišākas domas un svētku sajūta dvēselē! Paldies mūsu audzēkņiem par tik aizkustinošu Ziemassvētku dziesmas izpildījumu! Tas bija dievišķīgi!

Mūsu viesi ļoti atzinīgi atsaucās par mūsu stundu :
„Большое спасибо за великолепный урок! Замечательные учителя и дети! Очень интересно, красиво, трогательно и тепло!”

„Большое спасибо за прекрасный урок! Побывала в белой сказке, которая принесла большое счастье”

„Большое спасибо за интересный урок. У Вас есть чему поучиться! Очень рада, что имела такую возможность познакомиться с Вами и с Вашей школой!

Mājturības un tehnoloģijas  skolotāja I.Marcinkeviča un vizuālās mākslas skolotājs E.Davidčuks novadīja mūsu viesiem meistardarbnīcas.
Savos iespaidos par tikšanos ar viesiem pastāstīja mājturības un tehnoloģiju skolotāja Irina Marcinkeviča :

«Tiekoties ar viesiem no Lietuvas, es vadīju meistarklasi par tēmu „Ziemassvētku gaidās”. Lietuvas viesiem tika parādīta svečtura pagatavošanas tehnoloģija, kā tos var izdekorēt, izmantojot parastus materiālus - makaronu izstrādājumus, kafijas pupiņas, augļu kauliņus, zāģskaidas. Otrs virziens – jostas pīšana no diegiem. Mana pasākuma mērķis bija parādīt, ka burtiski no visa, kas ir mums apkārt, var izveidot dekoru, mazu brīnumu un radīt prieku dvēselei. Tikšanās ar viesiem notika draudzīgā atmosfērā, garastāvoklis visiem bija lielisks. Un tie ir vislabākie apstākļi, lai uztvertu jaunas idejas. Skolotāji no Ignalinas ar savām rokām izveidoja mazus šedevrus, kuri aizceļos uz Lietuvu un priecēs mūsu kaimiņu kolēģus visus ziemas svētkus.”

Savos iespaidos par tikšanos ar viesiem pastāstīja vizuālās mākslas skolojās E.Davidčuks:

„Vizuālās mākslas meistarklasē Ignalinas skolotājiem tika piedāvāts veidot kompozīciju kartonogrāfijas tehnikā. Visu nodarbībai atvēlēto laiku skolotāji cītīgi grieza un līmēja pašu izdomāto darba kompozīciju. Kopīgiem spēkiem katra skolotāja sagatavotā klišeja tika noklāta ar melnu krāsu un, piespiežot papīru ar metāla karoti, tika iegūts jauks, neatkārtojams grafikas darbs. Skolotāji izteica apmierinātību ar iegūto rezultātu, gatavās klišejas tika atdotas to autoriem, lai arī savā dzimtajā pilsētā, savā darba kabinetā varētu atkārtoti iegūt sava darba novilkumu.”

Otro semināra daļu organizēja un novadīja mūsu ciemiņiem vēstures skolotājas G. Petrova un S. Beketova.
G. Petrova novadīja interesantu ekskursiju un parādīja ciemiņiem mūsu pilsētas centru. Viņa pastāstīja ne tikai par mūsu pilsētas vēsturi, bet arī iepazīstināja ar ēku arhitektūras stiliem.

S. Beketova vadīja ne mazāk aizraujošu ekskursiju pa cietoksni, kas ir Daugavpils pilsētas simbols.  Viņa pastāstīja viesiem no Lietuvas par šo izcilo fortifikācijas būvi, par celtniecības gaitu un vēsturi, par restaurācijas norisi un pārmaiņām, tajā skaitā arī par Nikolaja vārtu restaurācijas norisi. Mēs pat apmeklējām cietokšņa galvenā vaļņa kazemātu telpas. Viesi bija ieintriģēti un bija sajūsmā par tādu notikumu pavērsienu , jo nācās ieslēgt mobilo tālruņu lukturīšus , lai orientētos tumsā.
Mūsu vēstures skolotājas pārzina ne tikai pilsētas vēsturi , bet ir arī brīnišķīgi gidi. Viesi uzrakstīja daudz pateicības vārdu mūsu skolas skolotājiem, kuri vadīja šīs ekskursijas:

„Большое спасибо за великолепные и незабываемые экскурсии”
„Большое спасибо за такой интересный день! Много нового узнало о городе, в который и раньше приезжала. Спасибо за новые впечатления и знания. Удачи!”
„Спасибо за всё, что Вы нам показали, про что рассказали! Прекрасный день!”
„Фантастическая организация мероприятия! Спасибо всем учителям за интересный урок и профессиональные мастер классы.
Отдельное спасибо нашим экскурсоводам! Огромное спасибо Вашей школе за гостеприимство!”

Noslēgumā viesi apmeklēja Marka Rotko centru!

Paldies visiem, kas piedalījās mūsu pasākumā! Visas MK vārdā izsakām pateicību L.Bogdanovičai un D.Marcinkevičam par tehnisko atbalstu un palīdzību!

Ziemassvētku un Jaunā gada priekšvakarā vēstures un mākslas MK apsveic visus mūsu skolas skolotājus svētkos un novēl veselību, iedvesmu un labklājību ģimenēs!

 Informāciju sagatavoja: V.Papkoviča, I.Marcinkeviča, E.Davidčuks, N.Murzjonoka

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs