Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2014.06.02. 14:06

Starptautisks skolēnu pētniecisko darbu konkurss „Vēsture ap mums”

Vēsture ap mums ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīkoVēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Konkursa mērķis ir veicināt skolēnui nteresi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana.

Konkursa iniciators Eiropas mērogā ir Kerbera fonds (Körber Stiftung)Vācijā. Ar Kerbera fonda atbalstu ir nodibināts Eustory–organizāciju tīkls, kas šobrīd aptver 24 Eiropas valstis. Konkursa patrons Latvijā ir Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Šis konkurss notiek katru gadu, un šogad mūsu skolu tajā pārstāvēja 9.b klases skolniece Jolanta Rimša (vēstures skolotāja S. Beketova).

Jolanta dalījās pieredzē par savu darbu: „Starptautiskajā skolēnu pētniecisko darbu konkursā „Vēsture ap mums” es izvēlējos tādu piedalīšanās formu kā radošais darbs. Pirmkārt, tāpēc ka radošajā darbā ir iespēja parādīt savas īpašās zināšanas un prasmes. Otrkārt, iespēja apvienot dažādus pētniecības veidus (intervija, darbs ar lietišķajiem avotiem). Treškārt, īpašs veids izmantot materiālu. Mana radošā darba žanrs – multimediju prezentācija, kas ļauj ietilpīgo sagatavošanās procesu, apjomīgās zināšanas, kas iegūtas no vēstures avotiem, prezentēt kompaktā un skatītāju uztverei interesantā veidā. Konkursa tēma bija „Cilvēks un karš. Karu radītās pārmaiņas Latvijas iedzīvotāju dzīvē”. Mani ieinteresēja Otrā pasaules kara un vācu okupācijas notikumi manā pilsētā – Daugavpilī, jo daži šī kara notikumu dalībnieki un liecinieki vēl joprojām ir dzīvi. Šie notikumi ir arī tieši saistīti ar manu ģimeni un ar pilsētu, kurā es dzīvoju. Arī valsts un tautas vēsture sākas no vietas, kurā tu dzīvo. Man bija iespēja pieskarties kara notikumiem caur lietišķajiem avotiem, kas ir atrodami gan muzejā, gan pie mūsu pilsētas iedzīvotājiem. Mana darba devīze – “Mana sirds – tā ir tik smaga, es nespēju, man sirdi nevajag...”. Es izvēlējos tieši šos vārdus, tāpēc ka es nespēju palikt vienaldzīga pret to iedzīvotāju likteņiem, kas izdzīvoja kara šausmas un deva man iespēju šodien dzīvot.”

24.maijā Rīgā noslēdzās starptautiskais skolēnu pētniecisko darbu konkurss «Vēsture ap mums». Tika godināts katrs skolēns, katrs skolotājs. Dalībniekus sveica konkursa patrons, Latvijas Republikas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Ceremonijas svinīgums, krāšņums, prezidenta uzruna, skaistās balvas un sirsnīgie apsveikumi uz ilgu laiku paliks katra dalībnieka atmiņā.

Informāciju sagatavoja vēstures skolotāju MK vadītāja  S. Beketova

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2014.06.03. 15:06

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs