Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.10.26. 17:10

The 4C’s: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools

Erasmus+ programmas ietvaros, man bija lieliska iespēja piedalīties vienas nedēļas apmācības kursos pedagogiem Itālijā, Florencē.

Kursi ar nosaukumu «The 4C’s: Creativity, Critical Thinking, Communication and Collaboration in Schools» sniedza man sapratni par radošuma, kritiskās domāšanas, sadarbības un komunikācijas nozīmi darbā ar skolēniem, kolēģiem un dzīvē vispār.

Kursu novadīja izcilais skolotājs Susan Gagliano, kas spēja iedvesmot, motivēt un atvērties pasaulei, ieraudzīt svarīgāko ikdienas darbā. Strādājot mazajā grupiņā mēs ar medicīnas koledžas skolotājiem pastāvīgi dalījāmies ar savu pieredzi sadarbošanā ar izglītojamiem. Savukārt skolotāja radīja mums metodes, video, paņēmienus, kā šo sadarbību attīstīt. Vai mēs, skolotājās, redzot kādas skolēnu problēmas iedomājamies par skolēna vajadzībām. Vienkāršais jautājums “kā es varu tev palīdzēts” vai “ ko tu gribi” var uzreiz mulsināt skolēnu, taču ja viņš uzticas skolotājam, viņš atvērsies! Un tad brīnumi notiks! Daudz bija runāts par skolēna emocionālo stabilitāti, par nomierināšanas metodēm, bailes un stresa pārvarēšanas metodēm. Un visās metodēs galvenā doma ir izmantot kompleksa pieeju, nestandartu, individuālu, kompetenču pieeju konkrētam bērnam. Un lai šo īstenotu jābūt radošam, jo radošums ir spēja nemitīgi pilnveidot jebkuru procesu.

Jātur prātā, ka arī skolotājiem pastāvīgi jāattīstās, un Erasmus+ programmas piedāvātā iespēja ir labs rīks, kuru noteikti jāizmanto savas personības attīstībā.

Sagatavoja: A.Ivanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs