Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2016.03.18. 13:03

Tikšanās Kenterberijā

Erasmus+ projekta “Eiropa, mēs ejam” ietvaros no 4. līdz 10. martam Kenterberijā (Lielbritānija) notika  Latvijas, Anglijas un 2 Vācijas skolu skolēnu tikšanās.

Anglija mūs sagaidīja ar sauli un ziedošām narcisēm, bet visās pārējās dienās varējām izjust uz savas ādas Anglijas laika apstākļu mainību. Neskatoties uz to, ka ik pa laikam smidzināja lietus un pūta dzestrs vējš, vietējie iedzīvotāji, laikam jau aiz pieraduma, bija ģērbušies diezgan viegli.

Mūsu partneris Lielbritānijā The Canterbuty Academy ir sagatavojusi interesantu programmu. Tā kā projekta saturs ir saistīts ar izglītību un profesiju apguvi, skolēni, strādājot grupās, vāca materiālus par specifiskām profesijām savā valstī, veidoja intervijas jautājumus un prezentēja savu darbu. Ar aplausiem tika sveikta filma – intervija, kuru  bija uzņēmuši Latvijas skolēni.

Apmeklējot vienu no Anglijas dienvidu daļas lielākajām universitātēm (KENT STATE UNIVERSITY), uzzinājām, kā Anglijā var iegūt augstāko izglītību. Izmantojām iespēju ielūkoties universitātes auditorijās, laboratorijās un sporta zālē. Varēja vērot, ka šajā augstskolā mācās studenti no dažādām pasaules valstīm.

Mūsu skolēni šai braucienā ar daudz ko saskārās pirmo reizi: lidojums ar lidmašīnu, dzīvošana jauniešu viesnīcā, sazināšanās tikai angļu vai vācu valodā. Taču bailes un neziņa kompensējās ar interesantiem piedzīvojumiem un pozitīvām emocijām. Šī brauciena laikā mēs iepazināmies ar Kenterberijas skaistākajām vietām un kultūras tradīcijām: senās celtnes un parki, Kenterberijas katedrāle – sakrālās arhitektūras pērle, pils Duvrā, pastaiga gar jūras krastu – tas viss satuvināja projekta dalībniekus. Atvadoties skolēniem acīs bija asaras, bet šķiršanās ar iepazītajiem draugiem nebūs ilga – 2016. gada oktobrī visi skolēni tiksies Daugavpilī.

                    
Projekta koordinatori – E.Pirogova  un  J.Vasiļonoka

 

 ERASMUSlogo

 Daugavpils 15.vidusskolas  Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Eiropa, mēs ejam!” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2016.03.18. 13:03

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs