Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.12.21. 12:12

To be continued ……

Darbi, izaicinājumi, atklājumi ir labi un produktīvi tad, kad ir turpinājums. Šogad rudenī es piedalījos projektā „ Nr.2018-1-LV01-KA101-046760 „Skolas stratēģija: skolotāju kompetenču paaugstināšana, mācību procesa kvalitātes un efektivitātes uzlabošana izglītības sistēmas pārmaiņas kontekstā” un apmeklēju kursus. Es strādāju ļoti dzīvespriecīgā un profesionālā komandā. Mēs turpinājām profesionāli un cilvēciski sazināties arī pēc kursiem. Mums arī radās doma, kā piesaistīt skolēnus mūsu projektam, jo mēs strādājam viņu labā.

Lai bērni varētu apzināties, ka mēs esam viena Eiropa, mēs piedāvājām viņiem uzrakstīt vēstules citās valstīs un veidot Ziemassvētku kartītes. Mūsu skolēni rakstīja vēstules bērniem no 15 valstīm un savukārt dabūja arī apsveikumus un stāstus par Ziemassvētku tradīcijām no 15 pasaules valstīm. Es piedāvāju šo iespēju 4.b klases skolēniem un viņu audzinātājai N.Fjodorovai – viņi ar prieku piedalījās šajā piedzīvojumā!

Bērni rakstīja angliski, kas arī ir ļoti mūsdienīgi – integrēt angļu valodu latviešu valodas stundās. Mēs uzrakstījām kā svin Ziemassvētkus Latvijā un uzzinājām kā svin Ziemassvētkus citās Eiropas valstīs. Ļoti svarīgi, ka bērniem rakstīja reāli cilvēki, nevis izdomāti varoņi! Mēs daudz uzzinājām kā dzīvo citā Eiropā, kā mācās citi bērni. Tā bija dzīva pieredze!

Skolēniem no citām valstīm tā bija arī lieliska pieredze. Piemēram, skolēni no Dānijas pat izveidoja prezentācijas par valstīm un pilsētām, no kurām dabūja vēstules. Skolēniem no Somijas tas bija izaicinājums, jo viņi jau sen neraksta ar pildspalvu, jo visās stundās viņi strādā tikai ar datoriem.

Mūsu skolēni arī bija sajūsmā un tas, manuprāt, ir pats galvenais Ziemassvētku laikā.

Šis piemērs vēl reiz atgādina/pierada cik svarīgi un interesanti sadarboties ar visu Eiropu, nevis vārīties savā sulā.

Paldies Erasmus projektam, kurš iedeva mums tādu iespēju!

Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja J.Bogatkeviča

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs