Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.02.22. 16:02

Trīs, divi, viens, LEGO! FLL Robotikas sacensības.

FLL Robotikas pulciņam pirmās zelta medaļas - 20. februārī Daugavpils 15. vidusskolas Robotikas pulciņa komanda veiksmīgi piedalījās First LEGO League sacensībās.

Sestdien Cēsīs notika First LEGO League sacensības, kur Daugavpils 15. vidusskolu pārstāvēja Robotikas komanda ar ļoti oriģinālu nosaukumu “Zaļš līpslēdzējs” – tā ir vienīgā Daugavpils komanda, kura piedalījās tāda mērogā sacensībās! Pasākumā piedalījās 22 komandas no visas Latvijas.

Pasākums notika 3 kārtās: robotu spēles, projekta prezentācija un robotu dizains. Robotu spēles sacensību mērķis bija ar uzbūvētu un ieprogrammētu autonomu robotu sacensību laukumā 2,5 minūšu laikā atrisināt uzdevumus un iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Tiesneši atzina, ka mūsu komandas robots interesanti un nestandarti pilda uzdevumus – uz sacensību laukuma tas izskatījās ļoti skaisti un profesionāli! Otrajā kārtā vajadzēja identificēt problēmu par atkritumu rašanos un to, kur tie vēlāk nokļūst. Mūsu komanda prezentēja savu ideju par to, kā var mazināt plastmasas atkritumu ietekmi uz apkārtējo vidi, aizvietojot tastatūras un datora peles plastmasu ar otrkārt pastrādātu papīru, kur katrs cilvēks var izvēlēties sev tīkamāko dizainu. Trešajā kārtā mūsu komanda arī piedāvāja oriģinālu risinājumu – žiroskopa izmantošanu, lai robots spētu orientēties telpā.

Viss pasākums noritēja ļoti aizraujošā, interesantā un draudzīgā atmosfērā, kur visi robotu būvētāji varēja komunicēt un dalīties savā pieredzē. FLL sacensībās nav pirmās, otrās un trešās vietas – šeit visi dalībnieki jau ir uzvarētāji.

Mūsu komanda vēl ir iesācēji robottehnikas sfērā, bet tomēr sacensību laikā parādīja sevi ļoti augstā līmenī! Paldies 10. a klases skolēniem: Katerinai Leckai, Dārijai Podbereckai un Georgijam Jefimovam, kuri veiksmīgi piedalījās un pārstāvēja 15. vidusskolas Robotikas pulciņu  FLL sacensībās!

Informāciju apkopoja robotikas pulciņa vadītājs, informātikas skolotājs Dmitrijs Marcinkevičs

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2016.02.23. 08:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs