Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.10.24. 10:10

8.klases ciemojas Latgales Centrālajā bibliotēkā.

Karjeras nedēļas ietvaros 8.klašu skolēni apmeklēja Latgales Centrālo bibliotēku, kura atrodas pilsētas centrā.

Šeit bērni uzzināja daudz interesanta un derīga.
Ekskursijas sākumā mums parādīja nelielu filmu par bibliotēkas vēsturi. Mēs uzzinājām, ka 1859.gadā pilsonis Jakubs Padežins atvēra pirmo grāmatu veikalu Dinaburgā un blakus tam bibliotēku, kura kļuva par pirmo Dinaburgā (tagadējā Daugavpilī) un strādāja vairāk kā 80 gadus. Tā kā parādījās liela interese par lasīšanu, tika atvērtas arī citas bibliotēkas.

Ekskursijas turpinājumā mums pastāstīja par grāmatu glabāšanas apstākļiem. Un vēl mūs iepazīstināja ar bibliotekāra profesiju.
Izrādās, ka tā nav parasta profesija! Cilvēkam ,kurš strādā bibliotēkā, jābūt izglītotam, ar labu atmiņu, viņam jāprot strādāt, runāt ar cilvēkiem.

Noslēgumā mūs aizveda uz Latgales Centrālās bibliotēkas «sirdi». Kā izstāstīja bibliotēkas darbinieki, bibliotēka saņem sponsoru palīdzību no ASV. Līdz ar to bibliotēkā katru dienu paplašinās dažādu žanru grāmatu katalogs, parādās grāmatas dažādās valodās, piemēram, krievu, latviešu, angļu, vācu, itāļu un citās.

Tāpat mums pastāstīja par iespēju pierakstīties bibliotēkā un pašiem izmantot visas tās priekšrocības.
Visiem ekskursija patika, un varbūt kādam tā palīdzēs izvēlēties sev nākamo profesiju.

Informāciju apkopoja Ņikita Mališevs 8.a,Irina Rusecka 8.b sadarbībā ar klases audzinātājām Ligija  Petrovsku un Jadvigu Vasiļonoku.

 

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.