Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2014.11.07. 17:11

Atskaņas no semināriem latviešu valodas skolotājiem

Šī gada 3.novembrī sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru (LVA) Daugavpilī notika semināri latviešu valodas skolotājiem „Mācību materiāli latviešu valodas apguvei sākumskolā” un „Latviešu valodas apguve pamatskolā mazākumtautību izglītības programmās”.

Arī mūsu skolas skolotājas I. Romanovska un M. Paļčevska apmeklēja šos seminārus. Tie bija jau otrie semināri (pirmie notika 29.10.2013.), kuros bija iespēja ne tikai gūt ieskatu jaunākajā mācību un metodiskajā literatūrā, bet arī rast priekšstatu, kā veiksmīgāk ar šiem materiāliem strādāt.

Sākumskolas posma seminārā „Mācību materiāli latviešu valodas apguvei sākumskolā” iepazīstināja skolotājus ar LVA mājas lapas sadaļas „Māci un mācies” daudzfunkcionalitāti gan mācību stundās, gan darbā ārpus stundām (individuālajās nodarbībās, kā arī darbojoties mājās ar vecākiem), apgūstot latviešu valodu. Skolotājiem tika dota iespēja iepazīties ar jauno mācību līdzekli 2.klašu skolēniem „Latviešu valoda mazākumtautību skolā”, ar tā izmantošanas daudzveidīgajām iespējām.

Seminārā „Latviešu valodas apguve pamatskolā mazākumtautību izglītības programmās” tika raksturotas LVA darbības prioritātes 2014. un 2015.gadam, uzsverot galveno – atbalstu skolotājiem – latviskās vides veidošanā un latviešu valodas apguvē. Skolotājas darbojās arī praktiski ar pasaku krājumu „Zīmuļa stāsti”, jo tikai tā var labāk iepazīt kādu materiālu. Semināra 2.daļā lielāka uzmanība tika veltīta mācību komplektam latviešu valodas apguvē mazākumtautību skolās (1.-9.klasei). Šie jaunie mācību komplekti ir orientēti uz komunikatīvo un arī funkcionālo pieeju, ir saikne ar reālo dzīvi (teksti, situācijas, uzdevumi) un citiem mācību priekšmetiem.

Informāciju apkopoja latv.val. skolotāja I. Romanovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.