Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.11.07. 18:11

Ceturto klašu skolēni apmeklēja Jaunbūves bērnu bibliotēku

Bibliotēkā bērniem piedāvāja iepazīties ar latviešu rakstnieci.

Skolēni uzzināja, ka Anna Brigadere ir latviešu rakstniece, dramaturģe un dzejniece. Skolēniem pastāstīja arī par to, ka Zenta Mauriņa Annu Brigaderi raksturo ar pieciem „S": „Skaidra, skarba, stipra, spītīga, strādīga." Bet pati A. Brigadere teikusi: "Pētījiet manus darbus, bet ne manu dzīvi; pirmā vietā stāv mans darbs, bet ne mana dzīve."

Anna Brigadere sacerēja pasaku lugu "Sprīdītis". Lugas pirmizrāde notika 1903. gada 26. decembrī Rīgas Latviešu teātrī. Izrādei bija panākumi, tā kļuva ļoti populāra.

Bērni ar interesi iepazīstinājās ar Sprīdīti. Kopā ar galveno varoni viņi meklēja atbildu uz jautājumu par laimi. Vairākums no skolēniem nolēma, ka laime ir saistīta ar māju un ar ģimeni.

Sprīdītis:” Mājās! Es esmu atkal mājās!... Istaba ar veco salmu jumtu ... birzis ... pļavas ... meži! Tavu brīnumu! Sapņaini. Gulbītis kā pie ceļa apstājās, tā es pa to pašu ceļu gāju ... gāju ... Garām saules kalnam, garām Meža mātes pilij ... Uz Laimīgo zemi ... Tā vectētiņš teica. Un rau, kur ceļš ietecēja un nobeidzās! Ar piepeši kā atkusušām plūstošām jūtām: Mājā! es esmu atkal mājā!... ”
Skolēni strādāja komandās un veidoja no dotiem vārdiem sakāmvārdus, minēja mīklas un piedalījās konkursos.  Skolēniem ļoti patika šis pasākums! Liels paldies bibliotekāriem, kuri strādā Jaunbūves bērnu bibliotēkā.

Artjoms Tamanis dalās ar saviem iespaidiem: «На прошлой неделе наш класс посетил библиотеку. В библиотеке нас познакомили с биографией Анны Бригадере и её творчеством. Нам читали и показывали отрывки из пьесы "Sprīdītis". Мы участвовали в викторине, искали ответ на вопрос о том, что же для нас является счастьем. Ответы мы должны были разложить в два мешочка.  Первый - для ответов духовного содержания,  второй - материального. Приятным сюрпризом оказалось то, что второй мешочек был практически пуст. Мне очень понравилось. В тот же день я попросил маму купить себе книгу с этой пьесой в оригинале. В ближайшее время я её с удовольствием прочитаю.»

Informāciju apkopoja sākumskolas skolotāju MK vadītāja Regīna Kirsanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.