Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.01.23. 20:01

Ciemos pie patvāra

11. janvārī 4. b klase apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Ekskursiju organizēja DU 4. kursa studente Anastasija Ščedrova. Bērniem bija iespēja iepazīties ar patvāru vēsturi, tēju dzeršanas etiķeti un citiem ar tēju saistītiem jautājumiem.
Pēc tam skolēniem tika piedāvāts uzdevums: uzrakstīt savus iespaidus par ekskursiju. Ļoti interesantus stāstiņus uzrakstīja Ruslana un Santa. Izlasiet!
Ruslana: „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938. gadā un atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām - 1883. gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis.
11. janvārī mēs bijām muzejā. Gidi mums parādīja patvāru izstādi. Mūsu muzejā ir vairāk nekā 80 patvāru. Lielākā daļa  patvāru muzejam ir uzdāvināti. Vienu reizi uzdāvināja melnus patvārus, bet muzeja darbinieks tos attīrīja.
Agrāk patvārus pārdeva pēc svara. 1913. gadā viens cilvēks nopirka 4 patvārus. Viņš atnāca uz mājām un ieraudzīja, ka dažas detaļas bija izgatavotas no čuguna. Bet čuguns ir ļoti smags metāls. Cilvēks sūdzējās tiesā un uzvarēja! Šis gadījums notika mūsu pilsētā!”
Santa : „Ekskursijā mēs bijām 20 cilvēki.
Tiek uzskatīts, ka patvāris parādījās Krievijā, Tulas pilsētā, bet zinātnieki apgalvo, ka to izgudroja Grieķijā. Vispār bija 7 profesijas, kas izgatavoja patvārus!
Lielākais patvāris bija izgatavots Ķīnā. Tajā bija iespējams ieliet 550 litrus ūdens, mazākajā patvārī varēja ieliet 3 pilienus ūdens, kurus varēja saskatīt tikai ar lupas palīdzību! Patvārus izgatavoja no vara un sudraba. Patvāris bija ļoti dārgs. Bagātu cilvēku ģimenē bija daudz zāļu tēju, un tās gatavoja patvārī. Paldies muzeja darbiniekiem un mūsu studentei Anastasijai par ekskursijas organizēšanu!”

Materiālu sagatavoja 4.b klases skolnieces Santa Tihonova, Ruslana Kotlova un klases audzinātāja  T. Klycheva

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.