Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.11.30. 22:11

Es esmu Latvija!

Mana Latvija, dadzītis mazs,

Ieķēries pasaules svārkos:

Rieksts, ko visstiprākais zobs

Pūlas, bet nespēj pārkost;

Tālu saredzams kuģa masts,

Vēja piepūsta bura:

Mana Latvija, gaismas stars,

Zibens elkonī turas...  

/Autors: Arvīds Skalbe/

 Pagājušajā nedēļā par godu Latvijas valsts gadadienai skolā notika spēle „ Es esmu Latvija”, kurā piedalījās visi mūsu skolas audzēkņi. Šī spēle noritēja trijās vecumposmu grupās -1.-4.klasēm, 5.-7.klasēm un 8.-12.klasēm. Katrā vecumposmā tika sagatavotas 8 stacijas ar uzdevumiem par Latviju un izveidotas maršruta lapas.

Spēles mērķis bija padziļināt izglītojamo zināšanas un viņu interesi par savas valsts, novada un pilsētas vēsturi, latviešu tautas kultūru, tās vērtībām, sekmējot izglītojamo kā zinošas, izglītotas un inteliģentas personības veidošanos, kā arī stiprināt skolas tradīcijas un veicināt skolēnu sadarbības prasmes.

Spēles sākumā katra klase tika sadalīta 4 komandās, kuras pārstāvēja Latvijas kultūrvēsturiskos novadus: Latgali, Zemgali, Vidzemi un Kurzemi. Katrā stacijā komandām bija jāveic uzdevums par Latviju. Uzdevumi bija loti daudzveidīgi, un tajos bija jāparāda savas zināšanas gan par Latvijas vēsturi, kultūru, vidi, gan arī par sava novada un pilsētas dabas un vides objektiem, gan bija jāatpazīst Latvijas slavenības. Vecākajiem audzēkņiem bija arī jāatceras latviešu valodas un literatūras stundās apgūtās zināšanas!

Visnegaidītākā un intriģējošākā bija stacija „ Latgalieši”, kurā skolēniem tika piedāvāts priekšmeta nosaukums latgaliešu valodā un viņiem bija jāatmin tā latviskais nosaukums.

Skolēniem bija aizraujoši piedalīties spēlē, jo bija jādodas no stacijas uz staciju, noteiktā laikā komandās jāveic daudzveidīgi uzdevumi, kas paplašināja redzesloku un rosināja papildināt savas zināšanas dažādās jomās!

Paldies visām klašu audzinātājām par novadīto pasākumu un skolotājām I.Demidenko, E. Piragovai, V.Lukinai un Ļ. Šaldovai par kārtības nodrošināšanu pasākuma laikā.

Materiālu sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā N. Murzjonoka

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.