Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.01.10. 19:01

Iespējas un piedāvājumi latviešu valodas apguvē

Skolotājam mūsdienās ir jābūt elastīgam, lai ietu līdzi savam laikam un lai tikpat elastīgi reaģētu uz visām izmaiņām, kas skar jautājumus, saistītus ar mācību darbu.

Mūsu pilsētas pozitīvā pieredze ir tā, ka skolotāji labprāt dalās savās zināšanās, iepazīstina kolēģus ar interesantiem darba paņēmieniem stundās, stāsta par savām veiksmēm un neveiksmēm.

Šī gada 8. janvārī Daugavpils Valsts ģimnāzijas latviešu valodas skolotājas aicināja uz diskusiju citu skolu kolēģus, lai dalītos pieredzē, kā veiksmīgi un interesanti organizēt latviešu valodas un literatūras stundu. Skolotājas pastāstīja par mācību literatūru, kas tiek izmantota stundās. Interesanta bija latviešu valodas skolotājas Ināras Žukovskas dalīšanās pieredzē jautājumā, kā strādāt stundā ar literatūras faktiem, kā iemācīt skolēniem šos faktus veiksmīgi iekļaut pārspriedumā. Savukārt skolotāja Ingrīda Kondratjeva sniedza priekšlikumus gramatikas apguves jautājumos. Tikšanās laikā izvērsās diskusija ar skolotājām, kas mazākumtautību skolā pasniedz latviešu valodu. Mazākumtautību skolu skolotāji savās stundās dažkārt izmanto vēl citus darba paņēmienus, kas balstās uz vārdu krājuma papildināšanu, rakstītprasmes iemaņu attīstīšanu.

Mūsu darbam, neskatoties uz to, kurā skolā strādājam, ir viens mērķis – iemācīt skolēnam brīvi justies sabiedrībā, komunicēt ar cilvēkiem un nebaidīties, ka valoda ir klupšanas akmens, kas aizver durvis daudzu mērķu priekšā.

Informāciju sagatavoja latv.val. skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.