Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2018.02.26. 22:02

Informatīvi izklaidējošs starppriekšmetu pasākums “Koka tēls cauri gadsimtiem”

Cilvēkus mežs ir saistījis vienmēr. Tas valdzina ar svaigo gaisu, mieru, tam piemīt īpaša un noslēpumaina aura. Ne velti saka, ka kokiem ir dvēsele, varbūt tieši tāpēc mežā jūtamies labi un atpūtušies.

    Koks nav izkustināms, visu dzīvi pavadījis vienā vietā, bet redzējis krietni vairāk par mums, tāpēc koks var pastāstīt daudz ko.
    Koka tēls bija galvenais atslēgas vārds starppriekšmetu pasākumā pilsētas mazākumtautību skolu 10. klašu skolēniem, kuri 22. februārī pulcējās Daugavpils 15. vidusskolā uz informatīvi izklaidējošu pēcpusdienu – “Koka tēls cauri gadsimtiem”. Pasākumu atbalstīja 6 mūsu pilsētas vidusskolas (Daugavpils 13. vidusskola, Daugavpils 3. vidusskola, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, Daugavpils 17. vidusskola, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, arī mājinieki – Daugavpils 15. vidusskola).
    Pasākuma 1. konkursā skolēni iepazinās ar koka tēlu mākslā, literatūrā un kultūrā. Savukārt 2. konkurss bija veltīts Latvijas aizsargājamajām dabas teritorijām – koku alejām. 3. konkursā skolēni atbildēja uz jautājumiem par koka vērtību, nozīmi valsts dzīvē un cilvēku ikdienā. Savu radošumu skolēni varēja izpaust 4. konkursā – paši pagatavot un izrotāt eglīti. Starp konkursiem skolēni veica dažādus izklaides uzdevumus.
    Neskatoties uz to, ka galvenais šāda veida pasākumos ir kopā būšana, pozitīvs noskaņojums un savstarpēja sadarbība, būtisks ir arī sacensību gars, kurš ļauj noslēgumā uzzināt, kā tad komandām veicās. Trīs skolu komandas – Daugavpils 17. vidusskola, Daugavpils 13. vidusskola, Daugavpils 15. vidusskola – ieguva pateicības. Pasākuma līderi šoreiz bija 3. vidusskolas skolēni (1. vieta), kuriem uz papēžiem mina Daugavpils krievu vidusskolas – liceja komanda (2. vieta), bet 3. vietu ieguva J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija skolēnu komanda.
    Mēs, pasākuma organizatori, sakām lielu paldies skolēniem, kuri piedalījās pasākumā, skolotājām, kuras atsaucās uz aicinājumu atbalstīt mūsu pasākumu.
    Sanākot kopā, sadarbojoties, var panākt daudz!

Latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.