Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2014.11.07. 17:11

Latgales reģiona krievu valodas skolotāji pulcējas kopā jau 14.reizi

Skolēnu rudens brīvlaikā skolotāji tiek aicināti piedalīties dažādos metodiskos pasākumos, un izņēmums nebija arī 29.oktobris, kad Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā notika 14.Latgales krievu valodas (dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodiskā konference „Lasītprasme – mācību panākumu un personības attīstības pamats”, kurā piedalījās 227 Latgales reģiona pedagogi. Šogad konferencē uzmanība bija pievērsta lasītprasmju attīstīšanai.

Konferences mērķis bija aktivizēt skolotāju radošo darbību un popularizēt inovācijas skolotāju darbā. Konferenci organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) sadarbībā ar VISC.
Konferences atklāšanā visus dalībniekus sveica DPIP Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska. Plenārsēdē VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecākā referente Ļubova Jakovele apbalvoja ar VISC Pateicības rakstu Daugavpils pilsētas krievu valodas (dzimtās un svešvalodas) un literatūras skolotāju MA vadītāju, izglītības metodiķi Mariju Žilinsku. Pēc tām Ļ.Jakovele pastāstīja par lasīšanas kompetenci OECD Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (SSNP 2012) skatījumā. Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesore, mācību literatūras autore Oksana Fiļina uzstājās ar ziņojumu par lasītprasmes attīstīšanu skolēniem.

Konferences turpmākā darbība notika sekcijās: krievu valoda sākumskolā; krievu valoda kā svešvaloda; krievu valoda (dzimtā) un literatūra pamatskolā; krievu valoda (dzimtā) un literatūra vidusskolā. Konferencē piedalījās mācību grāmatu autori: Latvijas Universitātes profesore Margarita Gavriļina, Rīgas Ostvalda vidusskolas skolotāja Jeļena Platonova un Sventes vidusskolas skolotāja Biruta Ondzule.

Saviem kolēģiem pieredzi popularizēja gan mūsu pilsētas pedagogi, gan citu Latgales mācību iestāžu skolotāji.

Lasītprasmes attīstīšanai krievu valodas stundās sākumskolā pievērsās Valentīna Papkoviča (Daugavpils 15.vidusskola),  Irina Vasiļjeva (Daugavpils 15.vidusskola),  
Literatūras un valodas jautājumiem pamatskolā pievērsās  Nataļja Postojeva (Daugavpils 15.vidusskola),  Rita Peredņa (Daugavpils 15.vidusskola).

Pedagogi, kuri dalījās pieredzē, tika apbalvoti ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Pateicības rakstiem, bet darbus iesniegušās skolas saņēma apkopotu pieredzes materiālu krājumu.


Informāciju apkopoja kr.val. skolotāja Rita Peredņa

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2014.11.11. 15:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.