Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2022.03.30. 08:03

Noskaidroti konkursa Fizmix “Eksperiments” pusfinālisti.

“AS "Latvenergo" rīkotajam 8. un 9. klašu erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments" šogad bija pieteikušās 192 komandas, pulcējot 960 skolēnus no visas Latvijas. Konkursa galvenais temats šogad ir nākotnes enerģija - zināšanās un atbildībā balstīta resursu izmantošana labākajā veidā, kas ir arī AS "Latvenergo" nākotnes skatījums.

Par nākotnes enerģijas iegūšanas un patērēšanas veidiem konkursa dalībniekus aicina domāt eksperti un Latvijas uzņēmēji, kuru panākumus ir veidojušas zināšanas par fiziku un atjaunīgo enerģiju. Droša un klimatneitrāla pasaules attīstība – tas ir elements, kas spēj apvienot jaunatnes intereses, zināšanas un enerģētikas nozari.”

Fizikas erudīcijas konkursā šogad piedalījās 122 Latvijas skolas. Vislielākā konkurence bija Latgalē, jo šeit konkursam bija piereģistrējusies 51 komanda. Pusfinālā iekļuva 10 komandas, kuras teorētiskajos un praktiskajos uzdevumos savāca visvairāk punktu. Sešas no šīm komandām ir no Daugavpils: “Kilovati” (Daugavpils Valsts ģimnāzija), “Laimīgie” un “Inercija” (3. vidusskola), “bambuki” (12. vidusskola) un divas mūsu skolas komandas – “220 V”, “Pozitīvie lādiņi”!

Piedalīšanās konkursā “Eksperiments” mūsu skolā jau kļuvusi par tradīciju. Šogad 9.a klase un 9.b klase savāca savas komandas un 4 nedēļas pildīja konkursa uzdevumus. Vissarežģītākie izrādījās praktiskie uzdevumi, kuros bija nepieciešama liela precizitāte. Bet mūsējie veiksmīgi tika galā un piedalīsies pusfinālā. Tas notiks neklātienē, izmantojot tiešsaistes pieslēgšanos platformai, kurā vienā dienā attālināti tiksies katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas. Pusfināls būs jau 1. aprīlī!

Mūsu skolas komandu sastāvs:

“Pozitīvie lādiņi”: Tamanis Artjoms, Simanoviča Jekaterina, Lavrinoviča Lidija, Kovaļovs Daniils, Bušmanovs Georgijs;

“220V”: Vansoviča Valērija, Kostina Alina, Kostjuka Evelina, Morozovs Nikita, Zubkovs Aleksejs. Novēlēsim mūsu komandām veiksmi pusfinālā!

Informāciju apkopoja Olga Babiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.