Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2015.11.10. 15:11

Patriotiskā spēle „Jaunie Rīgas Sargi: atceries Lāčplēšus!”

Jau kopš 2008. gada par tradīciju rudenī kļuvis mobilizēt Latvijas jauniešus, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā uz patriotisku spēli „Jaunie Rīgas Sargi: atceries Lāčplēšus!”.
Komandām līdzi dzīvo un pasākumu vada ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Jau otro gadu šajā pasākumā piedalījās arī mūsu skola. 10.–11. klašu skolēni izveidoja savu komandu – „Jaunās paaudzes sargi” (Dina Gamarnik,  Pāvels Pranskus, Jegors Hromenkovs, Darja Kitsel, Arkādijs Nikolajevs ) un nosūtīja motivācijas vēstuli, lai piedalītos konkursā.

No mūsu pilsētas un novada mobilizācijas punktā Daugavpils cietoksnī ieradās 19 komandas. Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru un vēsturnieku vadībā jaunieši sešās darbnīcās apguva Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notika praktisko zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēja 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēja pielietot iegūtās zināšanas. Skolēni darbojās ar atdevi un sīvā cīņā ieguva 4. vietu. No 3. vietas skolēnus šķīra 0,1 punkts, bet no 2. vietas – 1punkts. Komandas, kuras ieguva 1. un 2. vietu, iekļuva pusfinālā, kurš notiks šī gada 20. novembrī mūsu pilsētā. Savukārt J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija dosies ceļojumā ar prāmi Tallink.
Paldies skolēniem par izturību un pacietību, prasmi saņemt sevi rokās un parādīt savas labākās īpašības!

Informāciju apkopoja 11. kl. klases audzinātāja O.Babiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.