Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2018.10.18. 15:10

Rudens svētku aktivitātes

 

Rudens ir viskrāšņākais un visbagātākais gadalaiks, kad daba krāsojas tik neparastos krāsu toņos, dārzi un lauki sniedz cilvēkiem savu bagāto ražu. Šajā laikā senie latvieši svinēja senos rudens gadskārtu ieražu svētkus -Miķeļus! Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Mūsdienās bez šiem rudens ražas svētkiem tiek svinēta Starptautiskā skolotāju diena jeb Pasaules skolotāju diena, kas Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā.

Mūsu skola par godu visiem rudens svētkiem organizēja plašu aktivitāšu klāstu visos skolas vecumposmos!

Aktu zālē notika izstāde „Rudens veltes”, kurā tika izstādītas dažādas rudenim veltītas ziedu kompozīcijas un skolēnu veidotie darbi, izmantojot tikai dabas materiālus!

Skolas foajē tika izveidota izstāde „ Ražas svētki”, kura priecēja ar savu rudens augļu un dārzeņu bagātību dažādas formas un veida pītos grozos un groziņos!
Vēl tika organizēts zīmējumu konkurss sākumskolas audzēkņiem „ Rudens noskaņojums”, kas tiešām lieliski atainoja rudens noskaņas bagātīgās nianses!

Bet par rudens svētku noslēgumu kļuva Skolotāju dienai veltītais koncerts, kurā skolēni apsveica skolotājus un veltīja viņiem savus priekšnesumus! Paldies koncerta vadītājiem un dalībniekiem, kuri ar savām dziesmām, dejām un nelielajiem teātra iestudējumiem sajūsmināja klātesošos!
Šo aktivitāšu laikā ikviens varēja pārliecināties, ka rudens nāk ne tikai ar stiprām lietusgāzēm, aukstu vēju un drēgniem, miglainiem rītiem, bet nodrošina cilvēkus ar ražas krājumiem, sajūsmina ar dabas daudzveidīgo krāšņumu un rada lielisku noskaņojumu!

Materiālu sagatavoja direktora vietniece audzināšanas jomā N. Murzjonoka.

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2018.10.18. 16:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.