Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2017.12.08. 21:12

Uz Strasbūru! Uz Eiroparlamentu!

Jūlijā mūsu skola saņēma oficiālu ielūgumu apmeklēt starptautisko pasākumu Euroscola Eiropas parlamentā Francijas pilsētā Strasbūrā. Tajā laikā viss šķita kā sapnis- tik tālu no reālās dzīves.

Bet sapņi piepildās, un beidzot tuvojas pasākuma laiks-15.decembris, kad 26 skolēni no 10., 11. un 12.klases pārstāvēs Daugavpils 15.vidusskolu un Latviju šajā starptautiskajā jauniešu forumā.
Mūsu skolēnus gaida īsts piedzīvojums un vienlaikus ļoti nopietna brieduma pārbaude- Eiropas parlamenta sēdes simulācija. Kopā ar citiem jauniešiem no 22 Eiropas valstīm mūsējie tiks sadalīti 6 grupās, ieņems vietas Eiropas parlamenta plenārzālē un diskutēs par Eiropā aktuālām tēmām:

  • Vide un atjaunojamie energoresursi
  • Drošība un cilvēktiesības
  • Attīstības palīdzība trešajām valstīm
  • Eiropas nākotne
  • Migrācija un integrācija
  • Jauniešu bezdarbs.

Gatavojoties pasākumam, mūsu vidusskolēni uzmanīgi ieskatījās šajos 21.gadsimta izaicinājumos un izstrādāja savus problēmu risinājumus. Tagad skolēniem ir lieliska iespēja paust savu viedokli Eiropas līmenī. Tiešām, tā ir noderīga dzīves pieredze, un  jāpiebilst, ka darba valoda ir angļu. Pasākums norisināsies spēles formātā, un atbilstoši pasākuma kārtībai labākie tiks apbalvoti. Turēsim īkšķus par mūsējiem, lai veicas!

Brauciens uz Strasbūru un atpakaļ aizņems veselu nedēļu, pa ceļam mūsu skolēni izbrauks cauri dažām Eiropas lielpilsētām, apmeklēs muzejus un citas ievērojamas vietas un gūs neaizmirstamus iespaidus ekskursijā Ziemassvētku Eiropā. Laimīgu ceļu!

Informāciju sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā L.Iļiško.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs