Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.05.17. 20:05

Uzmanības centrā Itālijas kultūras un vēstures vērtības

Laikā no 5. līdz 12. maijam Daugavpils 15.vidusskolas grupa no 11.a klases skolēniem un 4 skolotājiem apmeklēja Itāliju, Taranto pilsētu Erasmus+ projekta “Kultūras mantojums Eiropas skolu fokusā” ietvaros. Šī bija trešā tikšanās, kurā piedalījās 50 projekta dalībnieki - skolotāji un skolēni no Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Čehijas un Itālijas.

Itālija mūs sagaidīja ar siltu lietu un varavīksni. Siltā, draudzīgā projekta atmosfēra un jautrs noskaņojums mūs pavadīja visā uzturēšanās laikā Itālijā.

Mūsu starptautiskā projekta nozīmi uzsvēra Taranto pilsētas birģermeistara sveiciens, viņš arī pasniedza katrai delegācijai piemiņas medaļu, kuru mēs atgriežoties nodevām mūsu direktoram. Pēc brauciena arī dalījāmies mūsu iespaidiem par braucienu.

Nedēļas laikā projekta dalībnieki - skolotāji un skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs, strādājot grupās, koncentrējoties uz Itālijas kultūras un vēstures vērtībām.

Kopīgs darbs pie projekta uzdevumiem starptautiskajās grupās ir apvienojies visus dalībniekus. Sazināties vācu un angļu valodā (un mazliet arī itāļu valodā), bija interesanti. Tas bija arī svarīgi, ne tikai lai strādātu kopā ar filmu un projekta logotipu, bet arī lai uzzinātu par citu projektā iesaistīto valstu dzīvi un īpašībām. Savukārt ārzemniekiem mēs atvērām savu valsti - Latviju, par kuru, kā izrādījās, projekta dalībnieki zināja ļoti maz.

Projekta tēma ir kultūras mantojums. Itālijā Taranto pilsētas centrā - tas ir burtiski katrs akmens, īpaši vecpilsētā. Taranto vecpilsētas vecās mājas un baznīcas, kā arī senā akmens pilsēta Matera, ir vienkārši neaizmirstama!

Projekta brauciena rezultātā tika sasniegti projekta mērķi: veicināt tādu personīgo īpašību attīstību kā mobilitāte, aktivitāte, tolerance, pievērst uzmanību kultūras un vēstures vērtībām, kā arī veicināt modernu digitālo līdzekļu un multimediju izmantošanu.

Atgriežoties mājās, skolēni dalījās savos iespaidos. Šeit ir daži no tiem.

Elīna Domoracka:

“Mūsu skolas grupa no 11.a klases skolēniem un 4 skolotājiem devās ceļojumā uz Itāliju Erasmus+ projekta “Kultūras mantojums Eiropas skolu fokusā” ietvaros.

Visas projekta dienas bija veltītas “Erasmus+” projekta darbam. Pirmajā projekta darba dienā no paša rīta visus dalībniekus sveica Taranto pilsētas birģermeistars. Šī tikšanās atstāja labu iespaidu.

Pēc tam mums tika piedāvāta ekskursija pa pilsētu ar Taranto pilsētas vēsturiskā centra apmeklējumu. Liela nozīme tika vērsta vēsturiskam mantojumam. “Castello Aragonese” ir liela pils ar bagāto vēsturi. Visiem dalībniekiem bija parādīta ne tikai pils, bet arī katedrāle San Catallo un vecpilsēta. Bija ļoti svarīgi apskatīt pilsētas veco daļu, lai iepazītos ar Itālijas kultūru un cilvēku ikdienas dzīvi.

Neaizmirstams brauciens tika veltīts pilsētai Matera. Materā mēs apskatījām vecāko pilsētu pasaulē – Sasi. Bija paradītas visas celtnes un laukumi, kurā bija izvietotas Salvadora Dali instalācijas. “Sasi di Matera” ir nozīmīga ne tikai ar savu dabu un celtnēm. Tā ir arī vieta, uz kuru brauc cilvēki no visas pasaules, lai saprastu, kā tika būvēta vecākā pilsēta pasaulē.

Nākamajā dienā mēs turpinājām projekta darbu skolas telpās. Vispirms visi skolēni tika sadalīti pa grupām, katrā grupā bija dalībnieki no Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Itālijas un Latvijas. Skolēni no Itālijas paradīja savu skolu un pastāstīja, kā notiek viņu ikdienas dzīve. Pēc iepazīšanās ar skolu un skolotājiem, katra grupa devas strādāt pēc Erasmus+ projekta programmas. Viena grupa veidoja filmu, kurā katrs pārstāvis stāstīja savā valodā par Itālijas vietām, kuras mēs jau apskatījām. Savukārt, otrā grupa veidoja grafisko logotipu. Katra grupa, darbojoties kopā, izdomāja savu logotipu pēc itāļu skolēnu sistēmas. Tieši šī diena bija ļoti svarīga, jo mēs ieguvām lietderīgu pieredzi un iemācījāmies strādāt pēc modernas sistēmas principa.

Nākamā projekta diena turpinājās ar darbu skolā. Pēc darba pabeigšanas projekta dalībniekus gaidīja ekskursija ar kuģi pa atklātu Jonijas jūru.

Projekta Erasmus+ ietvaros mums tika paradīts arheoloģijas muzejs „Marta”, kur bija vēsturiski svarīgas instalācijās un neolīta laikmeta mantas, kuras tika atrastos Taranto pilsētas teritorijā. Pilsētā Taranto bija “San Cadaldo” svētki un tā arī bija diena, lai labāk iepazīstos ar kultūru un tradīcijām. Šajā dienā pa centrālo pilsētas ielu gāja katoļu baznīcas procesija ar iedzīvotājiem. Svētku vakaru noslēdza krāsains salūts virs Jonijas jūras, kas atstāja neaizmirstamus iespaidus.

Pēdējā projekta dienas vakarā notika sertifikātu izsniegšana un atvadīšanās.

Tā mēs strādājām pie projekta un pavadījām laiku Itālijā. Izsakām lielu pateicību Daugavpils 15. vidusskolai un, protams, mūsu skolotājiem: projekta koordinatorei Ļubovai Raihelei, skolotājiem Elvīrai Pirogovai, Jadvigai Vasiļonokai un Jelenai Kazačonokai, kuras vienmēr palīdzēja mums un padarīja mūsu laiku neaizmirstamu. Mēs droši varam teikt, ka, pateicoties Erasmus+ projektam, mums bija iespēja iepazīties ar cittautu kultūru un paskatīties kā cilvēki dzīvo citā Eiropas valstī. Mūsu dalība projektā dod mums iespēju paplašināt redzesloku, iepazīties ar Eiropas kultūras mantojumiem, attīstīt toleranci un starpkultūru kompetenci.

Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekta attīstības gaitu un aktivitātes varēs vērot projekta mājas lapā www.Heritage.de. Darbs projektā turpinās.

Informāciju sagatavoja: Ļubova Raihele un Elvīra Pirogova

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.05.17. 20:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs