Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.12.19. 12:12

Uzmanības centrā Lielbritānijas kultūras un vēstures vērtības

 

ES Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekts Nr. 2018-1-DE03-KA229-047311_5 „Kultūras mantojums - Eiropas skolu fokusā”  Laikā no 8. līdz 14. decembrim ES Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekta “Kultūras mantojums Eiropas skolu fokusā” (Nr. 2018-1-DE03-KA229-047311_5) turpinājumā notika tikšanās Kenterberijas pilsētā (Lielbritānijā), kurā piedalījās mūsu skolas 12. klases 6 audzēkņi un 3 skolotāji.

Šī bija starptautiskā tikšanās, kurā piedalījās 46 projekta dalībnieki - skolotāji un skolēni no Lielbritānijas, Vācijas, Latvijas, Čehijas un Itālijas.

Kenterberijas akadēmijā, kur mācās apmēram 2 tūkstoši studenti, pirmajā projekta dienā mūs sagaidīja un sveicināja skolas rektors.

Projekta tikšanās programma iekļāva iepazīšanās ar skolu, Kenterberijas pilsētas izpēti, izmantojot interaktīvo aplikāciju Actionbound, iepazīšanās ar Kenterberijas katedrāli, kas ir galvenā Apvienotās Karalistes baznīca un ar tūkstoš gadu garu vēsturi un katedrāles seno bibliotēku un arhīvi, kur bija iespējams apskatīt vecas grāmatas, antīkos tekstus un pat tādu ietekmīgo pasaules darbinieku autogrāfus kā princese Diāna, Mohandāss Gandijs, Čārlijs Čaplins utt. Projektā fokusā bija dzejnieka Džefrija Čosera literatūras piemineklis “Kenterberijas pasakas” (“Canterbury Tales”), kas uzrakstīts 14. gadsimta beigās.

Projekta saturs paredz partnervalstu arhitektūras un vēstures pieminekļu izpēti. Projekta mērķis ir redzēt kultūras vērtības ar jaunākās paaudzes acīm un apzināties kultūras mantojuma nozīmi mūsdienu dzīvē un tas prezentēt projektu prezentācijās un video “fokusā”, izmantojot jaunās tehnoloģijas. Šoreiz Lielbritānijas kultūras mantojuma “fokusā”.

Kenterberijas pasakas muzeja apmeklējums bija ļoti iespaidīgs. Šāds interaktīvs muzejs ar manekeniem un dzīvām ainām ir lieliska iespēja atrasties viduslaikos. Čosera varoņi atdzīvojas parādītajā ainavā, un pārvietojoties no istabas uz istabu - no stāsta uz stāstu. Stāsti ir piepildīti ar gudrību, mīlestību, humoru, pasaules pieredzi.

Balstoties uz Čosera Kenterberijas pasakas sižetiem, projekta dalībnieki sagatavoja nelielas teātra izrādes. Turklāt pēdējā dienā katra grupa uzrakstīja un iepazīstināja ar savu Kenterberijas stāsta versiju, par savu ceļojumu un iespaidiem.

Vēl viena spilgta diena bija veltīta Londonas apmeklējumam. Mēs apskatījām daudzas nozīmīgākas vietas: sākam ar Nacionālo Galeriju, kur izbaudām izcilo mākslinieku darbus, piemēram, van Goga “Saulespuķes”; pēc tam pastaigājāmies pa tādām vietām kā Pikadilli laukums, Bekingema pils, Sentdžeimsa parks, Bigbens utt.

Projekta darbā mūsu skolēni ne tikai praktizējās angļu valodā, bet arī parādīja savu radošumu, spēju strādāt starptautiskā komandā, iemācījās toleranci un ieguva zināšanas par Anglijas tradīcijām un dzīvesveidu, kas attīstīja viņu starpkultūras kompetenci. Kā atzīmē mūsu projekta dalībnieki- skolotāji un skolēni, projekts ir lieliska iespēja personīgai izaugsmei un integrācijai Eiropas sabiedrībā. Visu uzturēšanās laiku Lielbritānijā mūs pavadīja draudzīgā projekta atmosfēra.

Darbs projektā turpinās. Tagad mēs gaidām mūsu partneru viesošanos, nākamā tikšanās notiks 2020. gada martā. Programmas sagatavošanā ir jāiegulda liels darbs, kurā piedalīsies arī jaunie projekta dalībnieki, 9.-10.klašu skolēni.

Erasmus+ skolu apmaiņas partnerību projekta attīstības gaitu un aktivitātes varēs vērot projekta mājas lapā www.Heritage.de

Informāciju sagatavoja: Ļubova Raihele un Elvīra Pirogova, Elīna Domoracka un Vita Petrova.

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2020.05.19. 13:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs