Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2020.02.04. 17:02

Uztura speciālisti mūsu skolā

Jau no pagājušā semestra līdz pat 2020.gada februārim Daugavpils 15. vidusskolu ik pa laikam apciemo uztura speciālisti no OnPlate Veronika Avdejeva un Stefanija Šabuņeviča, kas vada interaktīvas nodarbības par veselību, veselīgu dzīvesveidu un iepazīstina skolēnus ar savu profesiju.

Sākot jau ar 28. oktobri, OnPlate koordinētā projekta ietvaros, notika pirmā interaktīvā nodarbība 12. klasei, kurā jaunieši iejutās “cukura detektīva” lomās un izpētīja, kādos produktos, un kādos daudzumos tajos ir cukurs. Skolēni uzzināja normas un iepazina šo interesanto sabiedrības veselības nozari un tajā esošās profesijas.

29.novembrī 1.klases skolēniem notika nodarbība “Veselīgs uzturs”. Skolēni uzzināja daudz jaunas informācijas par to, kas ir uzturvielas un izveidoja paši savus veselīga uztura šķīvjus.

Šajā semestrī 23. janvārī notika nodarbības 4. un 5. klasēm. Ceturtās klases skolēni apguva, kā pareizi izvēlēties ēdienu proporcijas savam šķīvim. Iespējams kāds no šīs klases nākotnē izvēlēsies kļūt par dietologu. Turpretī 5.klases skolēni varēja uzzināt informāciju par fizisko aktivitāšu nozīmi, kā arī vispārēji par visiem pārējiem veselības komponentiem – miegu, emocionālo stāvokli, veselīgu uzturu. OnPlate speciālisti skāra arī tik nozīmīgo tēmu – atkarības un to ietekmi uz organismu un veselību.

31.janvārī 1. klases skolēni varēja izmēģināt, kā tas ir meditēt, uzzināja, cik daudz fizisko aktivitāšu ir nepieciešams viņu vecumā un vingroja nodarbībā “Fiziskā aktivitāte – veselības stūrakmens”.

3.a klase uzzināja, ka veselības speciālisti ir ļoti daudzpusīgi, jo viņiem jāzina ļoti daudz informācijas par uzturu, veselību, cilvēku tipoloģiskajām īpašībām u.c. Skolēni apguva, kādus dārzeņus un augļus ir jāēd, lai iegūtu visus nepieciešamos vitamīnus.

6.b klase nodarbības laikā izspēlēja spēli par to, kuru produktu ir vērts labāk izvēlēties, nosakot to pēc informācijas uz etiķetēm. Skolēni atklāja, ka ir svarīgi zināt, kas ir nepieciešams organismam un vienmēr ir jādomā par savu uzturu, lai nerastos veselības problēmas.

Nodarbības no OnPlate vada uztura speciālisti, kas dalās savā pieredzē un sniedz informāciju ne tikai par veselības jautājumiem, bet gan arī par savu profesiju un tās iespējām. Šī profesija bieži “paliek ēnā”, kad skolēni interesējas par veselības nozari. Šādas nodarbības ne vien veicina skolēnu informētību veselības jautājumos, bet arī sniedz iespēju uzzināt par to, kā strādā dietologs, kādas zināšanas nepieciešamas fitnesa trenerim, kur var strādāt uztura speciālisti, kur var iegūt profesiju sabiedrības veselības speciālists un daudz citas informācijas par visdažādākajām veselības aprūpes profesijām.

Informāciju sagatavoja: Gunda Pastare

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs