Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2013.02.20. 16:02

Vēsturiski notikumi

No 1978. līdz 1983. gadam skolā darbojās skolas mežniecības vienība.

Šo darbu vadīja Podobeda Sofja – bioloģijas skolotāja, sava darba entuziaste.
Šī vienība sāka savu darbu Silenes mežniecībā agrā pavasarī un turpināja vasarā un rudenī. Skolēni palīdzēja stādīt un apkopt kokus, iestādīja daudz egļu stādu un izravēja lielu meža teritoriju.


Daudzu gadu garumā skolēnu vidū  īpašu popularitāti izpelnījās vasaras darba un atpūtas vienības „LOTOSS”. Šī darba liela entuziaste bija Komrase Sofja, kuras vadībā  12 gadus Igaunijas laukos strādāja vienība „AVE-SOL”.
1984. gadā skolā darbu uzsāka klubs „Meklējumi”, kura izveides ideja pieder Ludmilai Burunovai. Kluba darbības mērķis bija materiālu vākšana par 190. triecienaviācijas pulku, kurš piedalījās Daugavpils pilsētas atbrīvošanā Otrajā pasaules karā.
    Kluba biedri vāca materiālus par pulka vēsturi, sarakstījās ar veterāniem, meklēja kritušo apbedījumus Latvijas teritorijā, ziņoja par to viņu piederīgajiem.

 


1985. gadā pēc pilsētas Izglītības pārvaldes iniciatīvas, jo pietrūka bērnudārzu audzinātāju, skolā tika izveidota pedagoģiskā klase, kura darbojās 5 gadus un šajā laikā sagatavoja 150 speciālistus. Klases audzinātāja šai klasei bija Koltune Gaļina. Daudzi pedagoģiskās klases absolventi pēc tam iestājās Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā, daudzi arī tagad strādā savā specialitātē.

Jau no pirmās skolas darba dienas liela uzmanība tika veltīta sportam. Skolas sporta komandas daudzu gadu garumā piedalījās dažādās pilsētas, valsts sacensībās, sasniedzot augstus rezultātus.

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2013.02.20. 20:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.