Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2014.12.01. 13:12

Vēstures skolotāju MK nedēļa skolā

No 10. līdz 15. novembrim mūsu skolā tika organizēta Vēstures priekšmeta nedēļa. Lielu ieguldījumu nedēļas rīkošanā atstāja vēstures skolotājas  S.Beketova un G.Petrova.

Nedēļa sākās ar kolāžu konkursu 9. klases skolēniem ”Mēs Tavi, Tu, mūsu Latvija!”. Uzvarētāju noteikšanā varēja piedalīties ne tikai nedēļas organizatori, bet arī jebkurš no klātesošajiem. Par uzvarētājiem kļuva 9.c klase, 2. vietas ieguvēji ir 9.a klases skolēni, 3. vietas ieguvēji – 9.b klases skolēni, kas turpināja savu dalību pilsētas kolāžu konkursā. 9.b klases skolēni D. Malina un G. Konunš saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos. Skolotāja G. Petrova bija konkursa organizatore.
12. novembrī skolas aktu zālē tika sarīkots pamatskolas skolēnu (5.- 8. klases) Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai veltītais svinīgais pasākums ”Par zemi, ko mīlam, par vietu, kur dzīvojam!”

Uzzināt kaut ko jaunu par dzimto valsti un izbaudīt dzimtenes skaistumu 5. klases skolēniem palīdzējā 11. klases skolēni A. Kostjukeviča, D. Druse, V. Jerjomina, V. Pjantkovska, J. Lozjuka, A. Šelamova, kas novadīja klases stundas ”Mīlestības un laimes zeme – Latvija!”. Klases stundu laikā skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par Latvijas un arī mūsu pilsētas vēsturi, ka arī par izcilākajām valsts personībām. Pasākuma apmeklētājiem bija arī iespēja izbaudīt lieliskas dziesmas par mūsu dzimteni. Pasākuma organizatore - vēstures skolotāja S. Beketova.

Vēstures skolotāja G. Petrova 7. un 8. klases skolēniem sagatavoja spēli ”Daugavpils takas”, kuras laikā skolēni, ceļojot no vienas stacijas uz otru, parādīja savu zināšanu līmeni dzimtās pilsētas vēsturē. Par 1. vietas ieguvējiem kļuva 8.a klases skolēni, 2. vietas – 7.c klases skolēni, 3. vietas - 8.c klases skolēni.

13. novembrī skolotāja S. Beketova sadarbībā ar Daugavpils cietokšņa centru organizēja vēstures ekskursiju. Pasākumā piedalījās 6. klases skolēni, kuriem likas ļoti interesanta Daugavpils cietokšņa celtniecības vēsture. Daugavpils cietoksnis ir vienīgais bez ievērojamām pārmaiņām saglabājies cietoksnis Eiropā. Skolēni uzdeva ļoti daudz jautājumu par nesen atjaunotajiem Nikolaja vārtiem, par cietokšņa aizsargvaļņa celtniecību, par cietokšņa piedalīšanos 1812. gada karā.

10.a klases skolniece Jolanta Rimša piedalījās radošo darbu valsts konkursā par Latvijas Brīvības cīņu 1918.-1920.g. piemiņas vietām un cilvēkiem ”TĒVZEMES BRĪVĪBAI UN NEATKARĪBAI.” Gaidīsim rezultātus! S. Beketova ir skolotāja-konsultante.


Tādā veidā vēstures skolotāju MK nedēļas rīkošanā tika iesaistīta lielāka daļa no pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Paldies visiem šī pasākuma dalībniekiem un organizatoriem!


Informāciju sagatavoja vēstures skolotāja S.Beketova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs