Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2017.02.24. 10:02

Valoda ir mūsu domu ietērps, mūsu saziņas līdzeklis un emociju izpausmes veids

Kā ir teicis Plutarhs: „ Izglītība – vienīgais dievišķais un nemirstīgais mūsos, un divas lietas – saprāts un valoda – ir labākais cilvēkā.”  Arī mūsu skolas bērni cenšas sasniegt labus rezultātus gan sevis izglītošanā, gan valodas apguvē.

Šī gada 20. februārī notika pilsētas olimpiāde latviešu valodā 5.-6. klašu skolēniem. Mūsu skolu pārstāvēja trīs 6. klašu skolēni: Jūlija Kirčenko ( 6.b), Vladislavs Mihailovs (6.a) un Ernests Podnieks( 6.a),  kā arī vienīgais 5.b klases skolēns Sergejs Multiņš. Tieši šie bērni bija visveiksmīgākie, visgudrākie, viszinošākie un visradošākie olimpiādes pirmajā posmā, kurš notika mūsu skolā.

Olimpiādes otrajā posmā mūsu audzēkņiem kopā ar citiem pilsētas skolu pārstāvjiem bija jāveic 5 dažāda veida un dažādas grūtības pakāpes uzdevumi, pielietojot savas iepriekš apgūtās zināšanas, demonstrējot savu vārdu krājumu un arī savu plašo redzesloku par tēmu „Ceļotprieks”. Bija jāatrisina krustvārdu mīkla,  jāstrādā ar tekstu – jāsaliek trūkstošās pieturzīmes,  jāsameklē gan sinonīmi,  gan antonīmi,  bija jāatceras arī apgūtās zināšanas par frazeoloģismiem un jāprot izteikt savus vērojumus,  ceļojot pa dažādiem Latvijas ceļiem! Darbs patiešām bija grūts. Un tomēr mūsu skolas vārds izskanēja arī šoreiz,  pateicoties mūsu mazā gudrinieka un darbarūķa Sergeja Multiņa centieniem. Sergejs ieguva atzinību. Šī mazā uzvara ir īpaši nozīmīga un vērtīga,  jo Sergejs bija visjaunākais olimpiādes dalībnieks un izrādījās,  ka arī viszinošākais un radošākais.

Paldies Sergejam! Mēs visi vēlam Tev labas sekmes mācībās,  sasniegt un iekarot aizvien lielākas virsotnes un nekad neapstāties pusceļā! Paldies arī zēna skolotājai N. Kuzminai,  kura palīdzēja Sergejam sagatavoties olimpiādei!

Materiālu apkopoja un sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotājas I.Romanovska un N. Kuzmina

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs