Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2014.03.03. 14:03

Valoda vieno pilsētas mazākumtautību skolu 10. klašu skolēnus

Valodai piemīt spēks, jo tā spēj vienot cilvēkus kopīgai lietai.


Valoda ceļš ne vienmēr ir taisns, bet katrs tās līkums atklāj arvien jaunas un gleznainas dabas ainas. Kādas valodas takas bija jāizstaigā pilsētas mazākumtautību skolu 10. klašu skolēniem pasākuma „Valoda vieno” gaitā?
Jāsaka, ka šīs valodas pēcpusdienas Daugavpils 15. vidusskolā ir jau ierasta lieta. Šajā gadā pasākums „Valoda vieno” notika jau sesto reizi. Priecājamies, ka mūsu pasākumi ir plaši apmeklēti un tajos katru gadu piedalās gandrīz visas mūsu pilsētas mazākumtautību skolas.
Šoreiz pasākumā valoda mums palīdzēja ielūkoties aktuālos 2013. gada notikumos, ieskatījāmies arī sava novada pagātnē un tagadnē. Viens uzdevums pasākumā bija veltīts tādam folkloras žanram kā mīklām, jo zinām, ka folklora ir nozīmīga latviešu tautas kultūras sastāvdaļa. Savukārt uzdevumā ar videofragmentiem skolēniem vajadzēja atpazīt latviešu mākslas un animācijas filmu nosaukumus, kā arī noteikt latviešu rakstnieku, pēc kura darba motīviem filma ir uzņemta. Viens uzdevums pasākumā bija kā pārsteigums. Tas bija veiksmes uzdevums, kurš bija saistīts ar latviešu mūziku, un šo uzdevumu skolēni vērtēja paši.
Pasākumā valdīja jauks un radošs noskaņojums. Tā bija lieliska iespēja skolēniem ne tikai satikt savus draugus no citām skolām, bet arī uzzināt ko jaunu par savu valsti. Jebkura šāda tikšanās dod skolēniem rūdījumu, māca darboties komandā un izjust sacensību garu.
Veiksme un arī erudīcija pasākumā šoreiz ļāva uzvarēt Daugavpils 16. vidusskolas komandai, kura ieguva 1. vietu. Savukārt Daugavpils J. Pilsudska Poļu vidusskola, Daugavpils 3. vidusskola un J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola ieguva 2. vietu, bet 3. vietu – Daugavpils pilsētas centra vidusskola.


Paldies visiem skolēniem par atbalstu un piedalīšanos pasākumā! Nākamajā gadā atkal gaidām visus ciemos!

Informāciju apkopoja Daugavpils 15.vidusskolas latviešu valodas skolotāja: S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs