Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2020.12.03. 12:12

Valsts svētki mūsu skolā

Novembris- tas ir mēnesis, kad skolā notiek daudz dažādu svinīgu pasākumu par godu mūsu valsts svētkiem. Un arī šajā mācību gadā, neskatoties uz grūto un saspringto situāciju, mēs radām iespēju organizēt skolā pasākumus, ievērojot visus epidemioloģiskos nosacījumus. Visi pasākumi tika pārdomāti un organizēti katrai klases atsevišķi.

Nav mums kalnu grēdu augstu.
Nav mums aizas dziļum dziļās.
Mums ir latvju dainas austas.
Mums ir Rainis - Aspazija.
Lāčplēsis ar lāča spēku.
Sprīdītis ar sirdi cēlu.

Mums ir lauki - meži, noras.
Rokas tulznās sastrādātas.
Mums ir prāts, un stipra griba.
Varam mēs un gribam darīt.
Savu zemi - sevī turēt.

Svētku svinēšanu mēs sākām ar skolas noformēšanu un rotāšanu svētkiem.

5.- 6.klašu skolēni sagatavoja dekorus foajē noformēšanai, pulciņu “Prasmīgās rokas” dalībnieki izveidoja rotājumus koka, kurš atrodas mūsu skolas 2.stāvā, dekorēšanai.

Mūsu skolas skolēni katru gadu piedalījās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā. Šogad muzeja darbinieki piedāvāja organizēt šo akciju skolās. Divas dienas pirms Lāčplēša dienas 3. un 4. klašu skolēni piedalījās akcijā. Akcijas laikā skolēni uzzināja par lentīšu locīšanas vēsturi, un katrs skolēns sagatavoja sev lentīti un piestiprināja to sev pie krūtīm.

1.-4., 5.b, 6.a un 6.b klases skolēni piedalījās kolāžas “Mēs esam Latvijas bērni” izveidošanā. Vēstures skolotāja Svetlana Sargsjane organizēja un novadīja šo Latvijas Neatkarības gadadienai veltīto kolāžu. Paldies mūsu skolēniem, kuri piedalījās kolāžu konkursā: Darjai Vasiļjeva, Santai Tihonovai, Sofijai Šakalovai (7.b kl.); Lidijai Lavrenovičai (8.a kl.) Nikolasam Tveneboā (8.b kl.) Jūlijai Kirčenko un Evitai Lukšai (10.a kl.).

Vizuālās mākslas skolotāja Ivanda Osīte organizēja izstādi “Es, Tu, Mēs- Latvijai!”. Skolēni no dažādām klasēm aktīvi piedalījās zīmējumu izveidošanā.

Sākumskolas skolēni klases stundu laikā izveidoja radošu darbu “Latvijas pase”, viņi meklēja un atrada materiālus, uzzināja par Latvijas simboliem un noformēja krāsainus darbus, kuri tika izvietoti skolas stendos.

Skolas otrajā stāvā tika noformēta izstāde, veltīta mūsu dzimtajai pilsētai, “Mūsu pilsēta laika griežos”. Skolēni klases stundu laikā varēja aplūkot ļoti senas mūsu pilsētas fotogrāfijas, uzzināt par populārākajām apskates vietām, dažādu pilsētas objektu vēsturi un atcerēties, kur atrodas vai atradās šis objekts.

Un, lai arī šajā gadā mums nebija iespējas sapulcēties visiem kopā koncerta laikā, neskanēja dziesmas, un mūsu skolas pagalmā labākie skolēni neiededzināja svecītes pasākuma “Iedegsim sveces” laikā, tomēr pirms 18.novembra katrs sākumskolas skolēns iededzināja savu svecīti un novelēja mūsu dzimtenei veselību, labklājību un daudz laimes dzimšanas dienā!

Paldies 1.-4.kl., 6.a un 6.b klases audzinātājām, vēstures skolotājai Svetlanai Sargsjanei, vizuālās mākslas skolotājai Ivandai Osītei, “’Prasmīgās rokas” pulciņa vadītājai Tatjana Kličovai par atbalstu un aktīvu piedalīšanos svētku pasākumu organizēšanā un novadīšanā.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece izglītības jomā N.Murzjonoka

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs