Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2021.12.22. 12:12

Bibliotekārā stunda "Kur dzīvo grāmatas?"

Kad ir ziema, kad snieg, kad ir vēsi un drūmi, ir jāiededz svece, jāapēd kāds oranžs, smaržīgs mandarīns, jāpagatavo karsta augļu tēja un jāietinas siltā pledā, lai lasītu grāmatu!

Katra izlasītā grāmata, katrs stāsts, katra pasaka, ko mēs paši izlasām vai kāds cits mums nolasa priekšā, papildina vārdu krājumu un māca mūs fantazēt, kā arī aizmirsties no ikdienas rutīnas!

Decembra beigās skolas bibliotēku pirmo reizi apmeklēja 2.a klase. Daudzi skolēni atzinās, ka līdz šim ir bijuši aktīvi lasītāji citās pilsētas bibliotēkās.

Apmeklējuma laikā skolēni uzzināja, ka vārda ‘bibliotēka’ izcelsme ir no sengrieķu valodas bibliothēkē, kur biblion ‘grāmata’ + thēkē ‘krātuve, noliktava’ (letonika.lv), tātad grāmatu krātuve.

Ekskursijā pa pasaku tēla pēdām skolēni iepazina skolas bibliotēkas krājuma izvietojumu – kur atrodas nozaru literatūra, daiļliteratūra, kur meklēt bērnu literatūras grāmatas, kā arī – kur atrast jaunās grāmatas.

Skolēni iegaumēja, kā drīkst un nedrīkst uzvesties bibliotēkā, solīja saglabāt viņiem izdotās grāmatas, tās saudzējot.

Kā arī tika pārbaudītas skolēnu zināšanas pasaku lasīšanā, minot mīklas. Ar ko 2.a klase ļoti viegli tika galā!

Bibliotekārās stundas beigās 2.a klases bērni palīdzēja izveidot noformējumu – izgreznot dūrainīšus izstādei, lai vairotu prieku!

Paldies 2. a klases audzinātājai Valentīnai Papkovičai par sadarbību!

Daugavpils 15.vidusskolas bibliotekāre Iveta Kadiķe

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.