Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2015.04.01. 22:04

Veiksmīgs starts erudītu konkursā “Domā citādāk – veselīgāk!”

Veselīga dzīvošana ir tas, kā tu jūties… Veselīgs dzīvesveids ir tava pārliecība, ka kādas konkrētas lietas uzlabo tavu ikdienu, veselību un dzīvi...

Tieši šie divi teikumi, šie vārdi varētu kalpot par moto š.g. 1.aprīļa erudītu viktorīnai Daugavpils pilsētas mazākumtautību skolu 10.klašu skolēniem “Domā citādāk – veselīgāk!”, ko organizēja Daugavpils 13.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāji sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķi latviešu valodas jautājumos. Viktorīnas mērķis un uzdevumi bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu, rosinot starpdisciplīnu sadarbību mācību vidē.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 10.a klases komanda, kuras sastāvā bija Jolanta Rimša, Stankeviča Karina, Maksims Latkovskis un Pāvels Pranskus. Erudītu konkursam skolēnus sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Santa Lukaševiča.
Konkurss sākās ar mājas darba prezentēšanu. Katrai komandai vajadzēja inscenēt kādu grāmatu vai dziesmu, kas būtu saistīta ar veselīgu dzīvesveidu, reklāmu. Mūsu skolas komanda klātesošo uzmanību pievērsa tieši gurķiem gan situatīvā spēlē, gan prezentācijā atklājot tieši gurķu veselīgumu un plašo pielietojumu ikdienā, ko lieliski pavadīja Sandija dziesma „Man patīk gurķi” .

Pēc tam sākās arī pats konkurss. Uzdevumi nebija viegli. Skolēniem nācās atklāt gan to, cik labi viņi zina latviešu tautas sakāmvārdus, parunas, ticējumus un frazeoloģismus, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, gan atcerēties no bioloģijas stundām, kādas zināšanas ir ieguvuši par dažādiem augļiem, ogām, dārzeņiem un citu veselīgu pārtiku. Neizpalika arī radoši uzdevumi, kas caurvīti ar literatūras pārzināšanu, kuras saturu varētu saistīt ar veselīga dzīvesveida jautājumiem, jo uzdevumi bija veltīti arī latviešu un ārzemju rakstnieku daiļdarbiem.

Mēs varam būt lepni, jo diezgan spraigā cīņā mūsu skolas komanda izcīnīja godalgoto 2.vietu... Sveicam mūsu skolas 10.a klases komandu!


Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs