Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2016.03.01. 13:03

Veiksmīgs starts starptautiskā radošo darbu konkursā

2015.gada 26.septembrī, Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra (LVA) izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu, aicinot iesaistīties Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestādes un latviešu diasporas nedēļas nogales skolas pasaulē. Konkursa mērķis bija popularizēt latviešu valodu un atklāt citiem valodas skaistumu un bagātību, rosināt skolēnus izzināt svešvalodu prasmes, kā arī latviešu valodas lomu un nozīmi Latvijā, katra iedzīvotāja līdzatbildību, kopjot un saglabājot latviešu valodu. Šogad konkursa tēma bija „Kā var mācīties citu valodu? Protot savu valodu.” (J.Peters).

LVA tika iesniegti 238 radošie darbi – zīmējumi, kolāžas, esejas, pārspriedumi, dzejoļi un stāsti – no visas Latvijas, no Eiropas un pat Brazīlijas. Darbus vērtēja žūrijas komisija šādā sastāvā: J.Valdmanis (LVA direktors), S.Roze (LVA diasporas projektu koordinatore), R.Briedis (literatūrzinātnieks), M.Āboltiņa (filoloģijas doktore), K.Rudzīte (mākslas zinātniece).

Piektdien, 26.februārī, "Laimas" šokolādes muzejā Dzimtās valodas diena tika svinēta kopā ar skolēnu radošo darbu konkursa dalībniekiem un 25 laureātiem no visas Latvijas un arī Briseles (Beļģija). Arī mūsu skolas 2 skolēni: 3.klases skolnieks Artjoms Tamanis un 11.klases skolniece Jūlija Kasecka piedalījās šajā pasākumā. Skolēnu radošo darbu fragmentus lasīja Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, par muzikālo pavadījumu gādāja Nacionālā teātra Muzikālās daļas vadītājs, komponists un mūzikas pedagogs Valdis Zilveris.

Mēs varam būt lepni, jo 10.–12.klašu grupā atzinību ieguva mūsu skolas skolniece Jūlijai Kaseckai – par dzejisku ikdienu un veiksmīgu J.Alunāna trioletas atdzejojumu krievu valodā (skolotāja Ilona Bohāne).Zīmējumu grupā atzinību ieguva Artjoms Tamanis – par detalizētu tēlu atveidi (skolotāja Regīna Kirsanova). Pielikumā var noklausīties Jūlijas radošā darba fragmentu (aktrises M.Bērziņas lasījumā).

Pēc svinīgās apbalvošanas pasākuma dalībnieki tikās ar dzejnieku Jāni Peteru. Tam sekoja muzeja apskate un īpašais pārsteigums konkursa laureātiem – šokolādes darbnīca.

Dodoties mājup. mūsu skolēni labprāt dalījās arī iespaidos:

-    Artjoms: “В пятницу 26 февраля мои одноклассники сидели в школе за своими партами и занимались математикой, информатикой и другими науками. Я же отправился путешествовать в мир шоколада, а точнее я был в музее нашей любимой конфетной фабрики "Laima”. Там состоялось награждение лауреатов конкурса "Kā var mācīties citu valodu? Prtot savu valodu.” Эти слова когдa-то написал латышский поэт Янис Петерс. Он также присутствовал на этом мероприятии. А ещё там была актриса Мария Берзиня, которая чудесно исполняла песни на латышском и французском языках. Участниками конкурса были дети не только из разных уголков Латвии, но и мира. После награждения мы отправились на экскурсию по музею. Для себя я узнал очень много интересного. Мы пробовали шоколад, сами делали этикетку для шоколадки. А ещё мы поработали в мастерской, где сами готовили конфеты. Несмотря на усталость, я здорово провёл время!”.

-    Jūlija: “Pirmkārt, bija tik patīkami, ka tika nolasīti fragmenti no darbiem, arī mans fragments. Otrkārt, bija interesanti klausīties dzejnieka un radošā konkursa temata autora Jāņa Petera uzstāšanos, kur viņš pastāstīja, ka mums ir jāsaglabā, jāciena savu valodu un jārunā pareizi. Pēc svinīgas daļas mūs gaidīja pusdienas un tad mēs ar jauniem spēkiem devāmies ekskursijā pa šokolādes muzeju, kur es uzzināju daudz ko jaunu par konfekšu fabrikas "Laimas" vēsturi, kā arī pati piedalījos konfekšu tapšanas procesā – savām rokām taisīju konfektes. Šī bija burvīga diena, tāpēc gribu teikt paldies savai latviešu valodas un literatūras skolotājai Ilonai Bohānei par palīdzību un atbalstu!

Paldies mūsu skolas skolēniem par vēlmi piedalīties konkursā un skolotājiem par skolēnu radošuma atklāšanu un veicināšanu. Paldies vecākiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja: latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne un sākumskolas skolotāja R.Kirsanova

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2016.03.01. 13:03

Multimēdiji

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs