Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2019.04.25. 20:04

Veselīga uztura nodarbības

 

Kā zināms veselā miesā vesels gars, un svarīgi stāstīt skolēniem par uztura nozīmi cilvēka dzīvē, par veselības uzturēšanu. Tieši tāpēc mūsu skolas pieteicas uz izglītojošām nodarbībām par veselīgu uzturu, ko īstenoja uzņēmums SIA “OnPlate”.

Nodarbības laikā uztura speciālists iepazīstināja 1.b, 2.b, 4.a, 6.a 6.b 6.c klases skolēnus ar galvenajām uzturvielām – vielām enerģijas veidošanai, ķermeņa veidošanai, dārzeņiem un augļiem. Skolēni guva atbildes uz tādiem jautājumiem, kā ,,Kas ir uzturs?”, ,,Kādēļ ir jāēd?”, ,,Kas ir enerģija?”, ,,Kādi produkti dod enerģiju?” un ,,Kas dod materiālu ķermeņa būvēšanai?”.

Nodarbībā bija arī praktiskie uzdevumi, kuros bērni veidoja veselīga uztura šķīvja paraugu – uz papīra šķīvjiem veidoja sadalījumu pēc šķīvja principa – līmēja atbilstošos produktus. Maņu testa “Atpazīsti dārzeņus un augļus” ietvaros bērniem bija jāpielieto trīs maņas – redze, oža un tauste, lai atpazītu dažādus dārzeņus un augļus. Ar šī uzdevuma palīdzību tiek nostiprinātas zināšanas par ikdienas uzturā iekļaujamiem dārzeņiem un augļiem, kā arī demonstrēta plašā izvēle no vietējo produktu klāsta. Pieaugušie bērni pa pāriem pēta dažādu produktu sastāvu un uzturvērtību, salīdzina produktus, diskutē par izvēli. Bija pārrunāti galvenie principi, kā veikt izvēli par labu veselīgākam produktam. Šis uzdevums attīsta bērnu spēju orientēties plašajā produktu klāstā, salīdzināt līdzīgus produktus pēc to etiķetēm, veikt veselību veicinošu izvēli. Aktivitātē “Cukura detektīvs” bērni pētīja cukura daudzumu dažādos pārtikas produktos un našķos, iemācījās atrast uz etiķetes cukura daudzumu 100g produkta, veikt aprēķinu, lai uzzinātu, cik gramus cukura satur viss iepakojums. Pēc aprēķina veikšanas veca praktisku cukura svēršanu, atbilstoši produktā esošajam cukura daudzumam. Tika veikta dažādu produktu salīdzināšana ar dienā uzņemamo cukura daudzumu un produktu savstarpēja salīdzināšana. Ar šī uzdevuma palīdzību tiek veicināta bērnu izpratne par ārkārtīgi lielo cukura daudzumu, kas tiek uzņemts, ēdot dažādus saldumus.

Informāciju apkopoja pedagogs karjeras konsultants Alīna Ivanova

Pasākums notika projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.04.26. 14:04

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs