Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.04.04. 20:04

Vidusskolēni labprāt pirms Lieldienu brīvdienām piedalās diktātu konkursā

„Ak, ak, ak un ak! Sajūsmas izsaucieni iestrēgst balsenēs un trahejās. Viss un visi visapkārt apstrīd patiesību, ka pasaulē valdot loģika. Gluži otrādi – pasaulē valda neprāts!” Ar šiem vārdiem sākās diktāts, ko vidusskolēni rakstīja diktātu konkursā mūsu skolā 2.aprīļa pēcpusdienā.

Dažādas izjūtas, dažādi dvēseles stāvokļi mūs pavada katru dienu, veidojot mēnešus un visubeidzot gadu, bet pašlaik ir pavasaris, kad visi sāk uzvesties mazliet neprātīgi, pakļaujoties dabas ritmam, tāpēc konkursa dalībnieki rakstīja diktātu pēc R.Ezeras miniatūras «Neprāts».

Konkursā labprāt piedalījās 17 skolēni no 10.-12.klasēm. Visi dalībnieki bija pozitīvi noskaņoti un ar aizrautību rakstīja diktātu, jo konkursa mērķis bija attīstīt skolēnu rakstītprasmi un popularizēt latviešu valodas lietošanu, kā arī pārbaudīt prasmi klausīties un sadzirdēt. Par uzvarētājiem šai konkursā kļuva tie skolēni, kuri diktātā pieļāva vismazāk kļūdu. Tagad zinām, ka mūsu skolas labākie  diktāta rakstītāji latviešu valodā ir 10.klases skolēni P. Pranskus un J.Rimša, kuri arī konkursā ierindojās 1.vietā! 2.vietu konkursā ieguva 11.klases skolniece N.Mihejeva un 10.klases skolniece J.Kasecka, 3.vietu ieguva 11.klases skolniece D.Druse un 10.klases skolniece A.Karpekina, bet atzinības rakstus saņēma 12.klases skolniece A.Drizlionoka, 11.klases skolniece E.Dolotova un 12.klases skolniece L.Gurgāne.

Šī bija tikai diktātu konkursa 1.kārta. Š.g. 9.aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notiks pilsētas diktātu konkurss latviešu valodā „Rakstīt latviski ir moderni!”. Mūsu skolu pilsētas līmenī pārstāvēs skolas konkursa 1.vietas ieguvēji – 10.klases skolēni Pāvels Pranskus un Jolanta Rimša, tāpēc 9.aprīlī turēsim īkšķus un novēlēsim, lai viņiem veicas arī tur!

Vēlamies arī pateikt lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību un prasmi savas zināšanas parādīt praktiski!

Konkursu organizēja latviešu valodas un literatūras skolotājas S.Lukaševiča un I.Bohāne.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs